Головна Новини Молоді атомники ПАЕС взяли участь у Міжнародній науково-технічній конференції
05 травня 2025

Молоді атомники ПАЕС взяли участь у Міжнародній науково-технічній конференції

main

Семеро молодих фахівців філії ВП «ПАЕС» взяли участь у II Міжнародній науково-технічній конференції імені В. Воєводіна «Проблеми сучасної ядерної енергетики». Захід, організований ГО «Українське ядерне товариство», проходив у кінці квітня у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна.

Конференція об’єднала ядерну спільноту України та Європи і вкотре стала важливою подією для науковців, освітян та виробничників в атомній галузі України. У заході взяли участь понад 160 зареєстрованих учасників, з них майже 50 — у форматі офлайн, зокрема, й молоді південноукраїнські атомники. З доповідями виступили понад 60 науковців, фахівців підприємств, студентів і аспірантів, які представили результати досліджень, нові технології та інноваційні підходи до розвитку атомної енергетики.

Учасники конференції від ПАЕС, які представили свої проєкти на конференції в Харкові, не перший рік працюють на атомній станції. Вони встигли проявити себе як відповідальні, ініціативні, завзяті, їх навіть зараховано до спеціального кадрового резерву керівників підприємства. Це Антон Константинов (ЦТАВ), Олександр Мартищенко (РЦ-1), Геннадій Пархоменко (ЕРП), Ігор Гринюк  (РЦ-1), Олександр Суворов (ЕРП), Олександр Петренко (ЦТАВ), Антон Плетньов (ХЦ).

На пропозицію ГО «Українське ядерне товариство» взяти участь у науковій конференції як дослідники і доповідачі хлопці відгукнулися радо, каже їхній куратор, методист навчально-тренувального центру (НТЦ) ПАЕС Алла Падалка: «Хлопці були зацікавлені у тому, аби взяти участь у цьому науковому батлі, оскільки не лише хотіли висвітлити певні аспекти атомної енергетики, але й особисто поспілкуватися з науковцями, послухати інших учасників, адже там були представники двох університетів і Європейської асоціації атомної галузі».

Свою роботу над доповідями учасники розпочали ще в лютому. Підготовка відбувалась у декілька етапів: спочатку попрацювали над вибором теми для доповідей, а потім розділилися на дві групи, де у кожній був доповідач і співавтори. У такий спосіб вирішили висвітлити дві теми. «Будівництво АЕС під час війни: роль комунікації у формуванні суспільної підтримки» (Доповідач: Антон Константинов, співавтори: Олександр Мартищенко, Геннадій Пархоменко) та «Продовження терміну експлуатації енергоблоків та управління старінням обладнання» (Доповідач: Ігор Гринюк, співавтори: Олександр Суворов, Олександр Петренко, Антон Плетньов).

У підготовці презентацій наукових доповідей учасникам надавалася всебічна підтримка фахівців ПАЕС за різними напрямами, зокрема, відділу навчально-методичного забезпечення і відділу психолого-педагогічного забезпечення НТЦ. І звісно, з комісією, яку очолював генеральний директор філії «ВП ПАЕС» Вячеслав Стоянов, відпрацювали обрані теми. 

Наукова конференція з такою кількістю персональних учасників проходила в укритті. «Вразила незламність Харкова», - виказав своє захоплення один з учасників наукового заходу Генадій Пархоменко. 

Група Антона Константинова, Олександра Мартищенка і Генадія Пархоменка з темою «Будівництво АЕС під час війни: роль комунікації у формуванні суспільної підтримки» однією із стратегій, які були запропоновані в доповіді, обрала персоналізовану комунікацію з різними сегментами аудиторії. Доповідач Антон Константинов зізнався, що під час конференції відчув саме цю персоналізовану комунікацію з науковцями: «Професори і школярі, колеги з інших підприємств слухали нас із зацікавленням. Я дивився на аудиторію, відчував зоровий контакт. Всі слухали, ставили питання, коментували. Була дискусія».

Четвірка: Ігор Гринюк, Олександр Суворов, Олександр Петренко і Антон Плетньов з темою про продовження терміну експлуатації енергоблоків та управління старінням обладнання також виступили досить успішно. Ігор Гринюк зазначив, що цікаво було поспілкуватися з науковцями-теоретиками: «Ми із зацікавленістю слухали поважних професорів, а вони хотіли почути нас, експлуатаційників, зокрема, щодо впровадження результатів лабораторних досліджень на такому об’єкті, як атомна електростанція».

Програма II Міжнародної науково-технічної конференції імені В. Воєводіна охоплювала широкий спектр тем: від матеріалознавства, безпеки експлуатації АЕС і продовження терміну експлуатації енергоблоків до питань комунікації з громадськістю, поводження з радіоактивними відходами та перспектив термоядерного синтезу. Звісно, особливий інтерес викликала панельна дискусія щодо добудови 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС. 

Член команди ПАЕС Олександр Мартищенко впевнений, що участь у подібних заходах спонукає рухатись вперед й розвивати науковий потенціал: «Будь-яка наукова діяльність спрямована на те, щоб людина пізнавала сама і доносила потім цю інформацію до інших. Якщо ми беремо участь у таких наукових конференціях і дізнаємось щось нове, ми можемо сміливо це розповідати своїм колегам, тому це дуже корисно».

Проведення наукового заходу у важких умовах воєнного часу ще раз підкреслило стійкість і рішучість української наукової спільноти продовжувати розвиток критично важливої галузі попри всі виклики.