29 квітня в Політехнічному ліцеї НТУУ «КПІ» м. Києва відбулася інтерактивна гра «Як працює АЕС» – знайомство з атомною енергетикою для технічно орієнтованих школярів.
Захід організовано дирекцією зі стратегічних комунікацій АТ «НАЕК «Енергоатом» та Українським ядерним товариством. Автором та модератором гри виступив Віталій Хоменко – інженер-конструктор конструкторсько-технологічного відділу Південноукраїнської АЕС, активіст УкрЯТ.
Ліцей, де навчаються майбутні «технарі», став ідеальним майданчиком для реалізації такого пізнавального проєкту. Старшокласники з великим інтересом долучилися до гри, яка проходила у форматі змагання: знайомилися з технологічними процесами роботи атомної електростанції, «будували» реактор, «завантажували» паливо, «монтували» трубопровід, перевірили кабель методом «продзвонки», запускали «турбіну» та навіть «підключалися» до енергосистеми. Усе це – з використанням спеціально розроблених Віталієм Хоменко мінімакетів обладнання АЕС.
Окрім активних учасників, захопливий досвід отримали й ліцеїсти-вболівальники: для них було організовано творче завдання зі створення енергоблоку із паперових трафаретів, що також стало цікавою частиною навчального процесу. Усі учасники отримали чітке уявлення про професії в атомній енергетиці та побачили, як виглядає обладнання АЕС.
Особливий інтерес викликала віртуальна демонстрація – за допомогою VR-окулярів школярі змогли заглибитися у внутрішню структуру енергоблоку. Після заходу багато учасників виявили бажання відвідати справжню АЕС, щоб побачити роботу такого складного підприємства зсередини.
Цей освітній проєкт є чудовим прикладом ефективної профорієнтації, що відкриває нові горизонти для майбутніх технічних фахівців. Енергоатом та Українське ядерне товариство продовжують свою важливу місію – доступно і цікаво популяризують атомну енергетику серед молоді.
Захід пройшов в рамках проєкту NURECAB («EU-UA Nuclear Research and Education Capacity Building, що зосереджений на освіті, навчанні, розвитку потенціалу та створенні мереж для посилення ядерної освіти та досліджень в Україні та ЄС.








