Культура безпеки

Пожежна безпека

Розмір шрифту

Скинути

Пожежна безпека – відсутність неприпустимого ризику виникнення і розвитку пожеж та пов’язаної з ними можливості завдання шкоди живим істотам, матеріальним цінностям і довкіллю.

Пожежна безпека об’єктів ДП «НАЕК «Енергоатом» забезпечується шляхом реалізації принципу глибокоешелонованого протипожежного захисту, спрямованого на попередження пожеж, своєчасне виявлення пожежі та її ліквідацію в найкоротші строки з мінімальними втратами.

Основними завданнями відокремлених підрозділів Компанії у забезпеченні їх протипожежного захисту є проведення організаційних, технічних та інших заходів, спрямованих на попередження пожеж, забезпечення безпеки людей, зниження можливих матеріальних збитків та зменшення негативних екологічних наслідків у випадках їх виникнення, створення умов для швидкого виклику пожежних підрозділів та успішного гасіння пожеж.

Згідно з Кодексом цивільного захисту в ДП «НАЕК «Енергоатом» функціонує служба пожежної безпеки, яка працює у тісній взаємодії з державними пожежно-рятувальними підрозділами, що охороняють АЕС та здійснюють цілодобове спостереження за станом пожежної безпеки.

Реалізація комплексу протипожежних заходів у відокремлених підрозділах Компанії дозволила різко скоротити кількість пожеж. Адже впродовж 2007-20017 років сталася лише одна пожежа.

Стан пожежної безпеки

У 2017 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2016 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2015 році у ДП НАЕК "Енергоатом" сталася одна пожежа.

15 січня 2015 року о 22 год. 03 хв. відбулося відключення автотрансформатора зв’язку енергосистеми 330/150 кВ 1АТ ЮУАЕС дією електричного захисту з виникненням пожежі. О 23 год. 42 хв. 15 січня 2015 року пожежу було ліквідовано силами державного пожежно-рятувального загону №1 м. Южноукраїнська з застосуванням спецтехніки. Причиною аварійного відключення автотрансформатора стало коротке замикання. Причиною пожежі стала розгерметизація основного масляного бака автотрансформатора. Системи електричного захисту та аварійного пожежогасіння спрацювали у відповідності з проектними алгоритмами. Дії персоналу з ліквідації порушення були правильними. Це порушення не вплинуло на роботу енергоблоків ЮУАЕС. Відключення споживачів не було. Радіаційний стан на АЕС не зазнав змін.

У 2014 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2013 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2012 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2011 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2010 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2009 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2008 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.

У 2007 році у ДП НАЕК "Енергоатом" не зареєстровано аварій та пожеж.