Культура безпеки

На Запорізькій АЕС відбулося засідання комітету з культури безпеки

Розмір шрифту

Скинути
10.02.2020

На Запорізькій АЕС під головуванням генерального директора Петра Котіна відбулося чергове засідання комітету з культури безпеки. Під час зустрічі учасники заходу проаналізували виконання конкретних дій та заходів з культури безпеки та відкоригували плани на майбутнє.

Безпечна діяльність підприємства, відсутність помилок є показником розвиненої культури безпеки. Запорізька АЕС в цій області має низку досягнень та утримує високий рівень. Атомна енергетика така галузь, де немає межі досконалості в тому, що стосується безпеки. І саме над цим працює комітет з культури безпеки на Запорізькій АЕС.

Виступаючи на засіданні Петро Котін підкреслив, що треба більше уваги приділяти саме практичному застосуванню правил з культури безпеки кожному працівнику на своєму робочому місці, незалежно від рівня. Адміністрація станції прагне створити умови, в яких працівники не боялися б повідомляти про помилки, критично ставилися до своїх дій і не допускали безтурботності в питаннях безпеки.

З метою забезпечення зворотного зв’язку на станції було проведене анкетування персоналу. Близько двох тисяч працівників та керівників відповідали на різноманітні питання стосовно відношень в колективах підрозділів, довіри, відкритості, своєчасного ознайомлення з нововведеннями та багато іншого. В порівнянні з минулим роком  показники покращилися.

«Дуже важливо, що всі показники безпеки і отримання зворотного зв'язку через анкетування персоналу про стан культури безпеки, політики «непокарання» на Запорізькій АЕС служать для коригування нашої діяльності і це вимагає подальшого розвитку. Розуміння особистої відповідальності та прихильності культурі безпеки в колективах станції росте», – підкреслив начальник управління професійного розвитку персоналу  станції Павло Мішин.

Успіх ведення такої політики багато в чому залежить від лідерських якостей керівників, а також створення ними відповідного соціально-психологічного клімату в колективах. Комітет з культури безпеки працює саме над розробкою конкретних заходів задля безпеки праці кожного, та підприємства в цілому.