Культура безпеки

На Запорізькій АЕС продовжується підготовка до місії ВАО АЕС

Розмір шрифту

Скинути
08.04.2020

На другу половину жовтня 2020 року на Запорізькій АЕС заплановане проведення партнерської перевірки Всесвітньої асоціації операторів АЕС (ВАО АЕС).

Згідно з методологією проведення місії за півроку до партнерської перевірки з попереднім візитом майданчик ВП ЗАЕС повинні були відвідати керівник та координатори партнерської перевірки.

Але через карантинні заходи, впроваджені на державному рівні, сторони вимушені були скасувати зустріч, перейшовши у формат онлайн-спілкування.

«Навіть за таких обмежених обставин, основної мети, що покладається на попередній візит експертів, досягти вдалося, ще й з випередженням. Керівництвом ВП ЗАЕС та представниками ВАО АЕС погоджено та підписано протокол, що містить ключові завдання та зобов’язання обох сторін з організації та проведення партнерської перевірки», -розповів заступник керівника з підготовки та проведення партнерської перевірки, начальник відділу досвіду експлуатації Запорізької АЕС Альберт Рябуха.     

Підготовка до майбутньої місії ВАО АЕС на станції йде повним ходом. Ще на початку року було призначено відповідальних керівників, створено робочі групи, до яких залучені досвідчені фахівці Запорізької АЕС. По кожному з напрямків перевірки проводиться самооцінка за виробничими завданнями і критеріями їх виконання.

Партнерська перевірка ВАО АЕС на Запорізькій АЕС має відбутись з 15 по 30 жовтня 2020 року за п’ятнадцятьма напрямками.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 році, третій – в 1986 році, четвертий – в 1987 році, п'ятий – в 1989 році, шостий – в 1995 році.