Культура безпеки

На Рівненській АЕС відбулося засідання комітету ALARA

Розмір шрифту

Скинути
04.02.2020

На майданчику РАЕС відбулося 28 засідання комітету ALARA з питань виконання дозового бюджету та дозового навантаження персоналу за 2019 рік, реалізації заходів з оптимізації дозового навантаження в минулому році, обговорення проєкту дозового бюджету та відповідних оптимізуючих заходів на 2020 рік.

На черговому 28 засіданні комітету за участю головного інженера - першого заступника генерального директора РАЕС Павла Ковтонюка, заступника головного інженера РАЕС з ядерної та радіаційної безпеки Дмитрія Галкіна, заступника головного інженера з ремонту Олександра Іванька, членів комітету та членів комісії ALARA відзначено, що минулоріч виконано увесь запланований комплекс заходів з оптимізації дозового навантаження, в кількості 47. Зокрема, комісією було відмічено, що на підприємстві розроблена система ідентифікації та обліку контролю неросповсюдження радіаційного забруднення персоналу на межі санітарно-захисних бар’єрів Рівненської АЕС, на основі чого виконується відповідний аналіз.

За словами начальника лабораторії радіаційної безпеки цеху радіаційної безпеки РАЕС Олександра Торби, у 2019 році на підприємстві організовано централізовані пункти щодо поводження із захисними масками зі змінними фільтрами на усіх чотирьох енергоблоках РАЕС. Також, забезпечено персональну видачу повнолицевих масок серії 3M 6000 персоналу енергоремонтного підрозділу електростанції. Безпосередньо, на РАЕС ведеться облік видачі й прийому масок та контроль за їх станом, включаючи дезактівацію, дезінфекцію, осушення. Зокрема, створено відповідний резерв масок, в тому числі і для підрядних організацій. Відповідно до рішення минулорічного протоколу засідання, керівники підрозділів виконали планування дозового навантаження на рік з урахуванням майбутніх обсягів робіт свого підрозділу і аналізу дозового навантаження за попередні періоди.

За підсумками засідання заплановані і затверджені показники дозового навантаження персоналу РАЕС та підрядних організацій на поточний рік на рівні 1820,0 люд-мЗв. Також були затверджені заходи з реалізації програми ALARA за напрямками: організаційні заходи, навчання персоналу, покращення умов праці, вдосконалення технологічних процесів. Контроль їх виконання проводитиметься щоквартально в рамках «Днів безпеки» на підприємстві.

Довідка. На Рівненській АЕС, як елемент культури безпеки, активно застосовується принцип «оптимізації» дозового навантаження або методологія ALARA (As Low As Reasonably Achievable), основною метою якої є зниження показників дозового навантаження персоналу до рівня кращої світової практики і досягнення такого рівня культури виробництва, при якому високі показники ефективності виробництва досягалися б при мінімально можливих дозових витратах. Для координації робіт у цьому напрямку на РАЕС вже 18 років функціонує спеціально створений комітет ALARA.