Пресцентр

Нарада фахівців-турбіністів

Розмір шрифту

Скинути
26.02.2014

- Коло обговорюваних питань було обширним, - зазначає учасник наради Володимир Анур’єв. - Розвиток атомної енергетики на сьогоднішній день проходить у ключі підвищення потужності енергоблоків АЕС. Це здійснюється шляхом модернізації обладнання другого контуру і реакторної установки. На нараді розглядалися способи модернізації обладнання турбінного відділення.

До устаткування другого контуру АЕС відносяться парогенератори, турбіни, сепаратори-пароперегрівачі, конденсатори турбін, підігрівачі високого і низького тиску. На нараді обговорювалися способи модернізації турбін, реконструкції запобіжних клапанів парогенераторів, активізація теплообмінних процесів. Остання тема актуальна для теплообмінників зниженням утворення накипу, наприклад, в підігрівачах сирої води.

Начальник турбінного цеху № 1 РАЕС відзначив як перспективну тему: «Відхід від мідьмістких сплавів в обладнанні другого контуру», що призводить до значного зниження корозійних процесів. Одним з основних заходів у цьому аспекті є заміна конденсаторів турбін на конденсатори з титановими або нержавіючими теплообмінними трубками, внаслідок чого значно скорочуються присоси води системи зворотного водопостачання.

- Подібні зустрічі знайомлять з інноваціями в атомноенергетичній галузі, а також дозволяють переймати досвід колег з інших країн, - вважає В. Анур’єв. - А реалізований досвід сприяє не тільки підвищенню потужності енергоблоків АЕС, але й          їх надійності.