Пресцентр

Стосовно повідомлень у ЗМІ щодо розслідувань НАБУ з приводу зловживань в Енергоатомі

Розмір шрифту

Скинути
01.02.2021

НАЕК «Енергоатом підтверджує опубліковану виданням «Наші гроші» інформацію про розслідування НАБУ ознак зловживань під час закупівлі обладнання для АЕС на суму близько 600 млн грн упродовж 2018-19 років. Такі факти мали місце та нанесли значну шкоду державному підприємству. Єдине, про що забули згадати автори цієї новини: всі ці зловживання стосуються 2018–2019 років – періоду перебування на посаді президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського.

Під час його керівництва Компанією (загалом – понад 10 років) посадові особи, які системно діяли за його дорученням, приймали відповідні управлінські рішення про «призначення» переможців на торгах. Наразі саме ці факти і стали предметом розслідування НАБУ.

Технічна комісія у складі восьми осіб, яка діяла тоді при тендерному комітеті та яку на той час очолював Петро Котін (на чому свідомо зроблено акцент у публікації), попередньо на основі висновків технічних керівників атомних станцій розглядала пропозиції учасників у частині їхньої відповідності виключно технічним вимогам.

Основними завданнями комісії (згідно з інструкцією) є:

  • попередній розгляд тендерної пропозиції на її відповідність умовам технічної специфікації та іншим технічним вимогам щодо предмета закупівлі;
  • перевірка наявності сертифікату системи якості або документа, що підтверджує наявність системи якості у виробника товару.

Питання організації проведення тендерних закупівель, оцінки цінових пропозицій, юридичні та фінансові питання оцінювались іншими підрозділами Компанії та не входили до компетенції технічної комісії.

Саме з періодом, коли Компанією керував Юрій Недашковський, пов’язані підозри в розкраданні державних коштів, недотримання графіків проведення капітальних і поточних ремонтів енергоблоків АЕС, обмеження відпуску електроенергії, значне зростання витрат на обслуговування кредитів, невиконання умов кредитних договорів з ЄБРР та Євратомом, створення дискримінаційних умов роботи Енергоатома на ринку електричної енергії тощо.

Нинішній курс менеджменту НАЕК «Енергоатом» на очищення від корупції – свідомий та незмінний. Компанія реалізовуватиме всі необхідні для цього заходи, активно співпрацюючи із правоохоронними органами попри потужний спротив і брудні замовні інформаційні кампанії.