Пресцентр

Соціальна відповідальність: з початку року Енергоатом  поставив для потреб населення 33,8 млрд кВт-год електроенергії

Розмір шрифту

Скинути
03.09.2020

За 8 місяців 2020 року Енергоатом реалізував Гарантованому покупцю 33,8 млрд кВт-год електроенергії за встановленими ПСО* цінами на загальну суму в 18,4 млрд грн (без ПДВ). За приблизними підрахунками, середня ринкова вартість цієї електроенергії перевищує 38 млрд грн. Як соціально відповідальна компанія, ДП «НАЕК «Енергоатом» розглядає продаж за низькою ціною, встановленою ПСО, як інвестицію в добробут українців і внесок у забезпечення соціального захисту кожної родини.

У 2019 році за встановленою ПСО ціною було реалізовано 32,5 млрд кВт-год електроенергії на загальну суму 18,3 млрд грн (без ПДВ). Приблизна ринкова вартість цього обсягу електроенергії у другій половині 2019 року становила понад 45 млрд грн.

Таким чином, з 1 липня 2019 року, відколи запрацював новий ринок електричної енергії, Енергоатом в межах умов ПСО поставив для побутових споживачів 66,3 млрд кВт-год електроенергії на суму 36,7 млрд грн (без ПДВ), гарантувавши населенню доступність ціни на електроенергію.

*ПСО – покладання спецобов’язків для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії згідно із Законом України «Про ринок електричної енергії». 5 серпня 2020 року Кабінет міністрів України ухвалив Постанову № 694, якою були внесені зміни до Положення про покладення спецобов’язків. Відповідно до цих змін Енергоатом реалізує електричну енергію Гарантованому покупцю в обсягах, необхідних для задоволення потреб населення на території Об'єднаної енергосистеми України за ціною 10 грн/МВт-год, а решту електроенергії Компанія продає за вільними цінами. З початку роботи ринку і до прийняття постанови № 694 Енергоатом реалізовував електроенергію Гарантованому покупцю за граничною ціною 566,7 грн/МВт-год.