Прес-центр

Розпочато громадські обговорення оцінки впливу на довкілля будівництва Ташлицької ГАЕС

Розмір шрифту

Скинути
01.04.2021

Початок громадських обговорень звіту з оцінки впливу на довкілля будівництва Ташлицької ГАЕС оголошений 1 квітня 2021 року. ТГАЕС планується добудувати у складі гідроагрегатів 3–6 із поетапним підвищенням нормального підпірного рівня Олександрівського водосховища, яке входить до складу Южно-Українського енергетичного комплексу.

Ташлицька гідроакумулювальна електростанція призначена для покриття пікових навантажень у південно-західній частині об'єднаної енергосистеми України, а також для забезпечення надійного базисного режиму роботи Южно-Української АЕС.

На виконання міжнародних зобов’язань Україна рухається в бік подальшого зменшення частки викопного палива у вітчизняному енергобалансі. Це, поміж іншого, додатковий аргумент в обґрунтуванні необхідності добудови Ташлицької ГАЕС. При цьому вкрай важливим є зворотній зв’язок із мешканцями навколишніх міст і сіл, а тому конче потрібно обговорити з громадськістю параметри й результати оцінки впливу такого будівництва на довкілля.

Громадські обговорення триватимуть 30 робочих днів з моменту офіційного опублікування оголошення про їхній початок. Громадськість має право подавати будь-які зауваження або пропозиції, що стосуються планованої діяльності. Їх можна надсилати у письмовій формі (зокрема в електронному вигляді) чи висловлювати усно під час громадських слухань із внесенням до протоколу. Пропозиції, надані після встановленого строку, не розглядатимуться.

Наразі через карантин громадські обговорення проводитимуться в дистанційному форматі (зауваження і пропозиції –  письмово чи в електронному вигляді), а слухання розпочнуться після повного скасування карантинних обмежень.

Для довідки: Спорудження Ташлицької гідроакумулювальної електростанції продовжується відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.11.2007 р. №1036-р «Про затвердження проєкту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» та передбачає введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт у генераторному режимі.

Добудову Ташлицької ГАЕС внесено до переліку пріоритетних завдань державної політики у сфері забезпечення енергобезпеки України. Олександрівське водосховище на р. Південний Буг розташоване поблизу м. Южноукраїнськ Вознесенського району Миколаївської області.