Пресцентр

Робота ЦСВЯП – важливий символічний крок до енергонезалежності: прем’єр-міністр України Шмигаль

Розмір шрифту

Скинути
11.08.2021

11 серпня 2021 року Кабінет Міністрів України затвердив державну економічну програму поводження з відпрацьованим ядерним паливом. Як повідомив на засіданні уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль, програму розроблено на основі профільної директиви Євросоюзу, і вона діятиме до 2025 року. Основою документа є ядерна безпека, зокрема, у програмі йдеться про будівництво й експлуатацію Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, до якого завантажуватиметься ВЯП з Рівненської, Южно-Української та Хмельницької АЕС.

«Повноцінна реалізація програми – це черговий крок до нашої енергонезалежності, оскільки дотепер Україна вивозила відпрацьоване ядерне паливо із трьох своїх атомних станцій на технологічну витримку з наступною переробкою до Російської Федерації», – сказав пан Шмигаль. Це коштувало Енергоатому близько 200 млн доларів щороку. Нині ж ці кошти будуть спрямовані на технологічний розвиток вітчизняних атомних станцій, додав він.

«А головне – Україна більше не залежатиме від Росії у питанні ядерної безпеки. Це важливий символічний крок до 30-ї річниці нашої незалежності», – резюмував прем’єр-міністр.