Пресцентр

Нові виклики і перспективи, декарбонізація і безпека експлуатації – у фокусі головного галузевого заходу року

Розмір шрифту

Скинути
02.12.2021

2 грудня 2021 року завершує свою роботу міжнародна виставка атомної промисловості World Nuclear Exhibition (WNE-2021), що тривала протягом останніх днів в Парижі (Франція) і має статус головного заходу року у сфері атомної енергетики. Разом з величезною кількістю відвідувачів з усього світу у роботі виставки взяла участь делегація НАЕК «Енергоатом» на чолі з т.в.о. президента Петром Котіним.

За підсумками роботи на виставці делегація Компанії провела низку важливих ділових зустрічей та переговорів з керівниками провідних компаній-партнерів із Франції, США, Великої Британії, Південної Кореї та інших країн. Отримано багато пропозицій щодо подальшого зміцнення взаємовигідної співпраці, зокрема з питань будівництва нових атомних енергоблоків, постачання ядерного палива, поводження з відходами, розвитку водневих технологій, виробництва медичних ізотопів тощо.

Великий інтерес учасників виставки викликала панельна сесія за участю керівника НАЕК «Енергоатом», яка була присвячена розвитку інноваційних технологій, а також їхньої ролі в декарбонізації, забезпеченні добробуту населення та сталого економічного розвитку.

Виступаючи перед аудиторією, П. Котін, зокрема, зазначив: «Україна, яка пережила аварію на Чорнобильській АЕС, залишається відданою ядерній енергетиці, а українське населення довіряє їй. Для цього НАЕК «Енергоатом» впроваджує послідовну політику, яка базується на таких ключових елементах: 1) безпека ядерних установок – пріоритет номер один в діяльності компанії; 2) надійна і стабільна робота українських АЕС, які виробляють більше 55% дешевої електроенергії; та 3) ефективна комунікаційна політика і прозорість у діяльності. Базуючись на цьому підґрунті, Енергоатом планує збільшити ядерні потужності із сьогоднішніх 13,8 ГВт до 24 ГВт у 2040 році».

У цілому виставка пройшла успішно і вчергове продемонструвала тенденції відновлення інтересу до атомної промисловості та невідворотність визнання ядерної енергетики низьковуглецевим джерелом енергії. Підтвердженням цьому були змістовні та аргументовані виступи високоповажних промисловців та державних діячів, як, наприклад, слова міністра економіки та фінансів Франції Бруно Ле Мер: «Було б немислимим і безвідповідальним, щоб ядерна енергетика не була визнана низьковуглецевою енергією в європейській таксономії. Якщо ми хочемо реіндустріалізувати країну, здійснити справжнє промислове відновлення, нам потрібна значна кількість ядерних реакторів».

Більш того, в контексті євроінтеграційних процесів України, в електроенергетичній сфері включно, позитивним сигналом стала оцінка значення атомної енергетики, що пролунала під час виставки WNE-2021 від єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон: «Європейський Союз нейтрально ставиться до різних енергетичних технологій. Це означає враховувати внесок кожної технології в досягнення нашої загальної мети — декарбонізованої, повністю інтегрованої та більш безпечної енергетичної системи до 2050 року. Однією з таких технологій є ядерна енергія».

Делегація Енергоатома подякувала організаторам виставки за високий рівень її проведення та вагомий внесок такого масштабного заходу у посилення ролі атомної енергетики у світі.

Довідково:

Перша виставка WNE в Парижі відбулась у 2014 році. На сьогодні вона є найбільшою міжнародною торгово-промисловою подією, яка присвячена питанням розвитку та функціонування атомної енергетики.