Прес-центр

На Рівненській АЕС завершилась партнерська перевірка Паризьким центром ВАО АЕС

Розмір шрифту

Скинути
10.11.2016

На Рівненській АЕС завершилась перша у історії ВАО обмінна партнерська перевірка експертами Паризького центру ВАО АЕС. Підсумки перевірки підтвердили високий рівень безпеки атомної електростанції та прагнення вдосконалювати професіоналізм.

Як зауважив оперативний директор ВАО АЕС-ПЦ Гетан Ле Корвек, він задоволений тим, що втілено рішення, яке рік тому було прийнято Паризьким та Московським центрами щодо проведення обмінної перевірки атомних електростанцій двох центрів. Першою, пілотною, АЕС цього проекту стала українська Рівненська АЕС.

«Головною метою діяльності Всесвітньої асоціації операторів АЕС є підвищення безпеки та надійності атомних електростанцій, і дана перевірка є свідченням розвитку ВАО, її вдосконалення», - підкреслив Жак Регальдо, голова Ради керуючих ВАО АЕС. Оцінити рівень безпеки РАЕС було метою напрацювань експертів у останні два тижні, під час роботи на РАЕС. Перед експертами стояло завдання - виявити зауваження та причини їх виникнення.

 

У своєму попередньому звіті, який був презентований керівництву РАЕС, президенту НАЕК «Енергоатом», відповідальним представникам Паризького та Московського центрів ВАО та особисто голові Ради керуючих ВАО АЕС, керівник команди Джон Мерфін та експерти  поряд із зауваженнями відзначили позитивні факти, які доводять передовий рівень РАЕС у цілому. Професіоналізм експертів з 10 країн світу засвідчує їх загальний стаж в атомній енергетиці – 600 років та досвід участі у таких перевірках, яких на їхньому загальному рахунку - 17. Після останньої партнерської перевірки у 2012 році РАЕС помітно просунулась вперед, результати нинішньої перевірки також сприятимуть подальшому вдосконаленню експлуатаційної діяльності. Джон Мерфін відзначив високий рівень культури ядерної безпеки, який характеризує ефективна комунікація персоналу у цьому питанні, процес прийняття рішень та відкритість у обговоренні. Було підкреслено особливість ядерної галузі, яка пояснюється експлуатацією потужного та небезпечного обладнання. Тому критичне ставлення до процесів, обладнання, колег є обов'язковим. Необхідно постійно аналізувати підходи до роботи, шукати шляхи для вдосконалення. Безпека, за словами керівника перевірки, є найвищим пріоритетом, до неї не можна ставитись суто технічно або адміністративно, її треба відчувати. «Не усвідомлюючи пріоритету безпеки, ми не маємо морального права працювати у нашій галузі», - додав Джон Мерфін.

Як зазначив Анатолій Кириченко, відповідальний представник ВАО АЕС-МЦ, на РАЕС продемонстровано ефективність основних принципів та програм ВАО. Персонал електростанції добре мотивований щодо безпеки виробничої діяльності, усвідомлює індивідуальну та колективну відповідальність. Перевіркою виявлено чималий вклад та зусилля у підвищення рівня безпеки.

«Відкритість спеціалістів РАЕС для співпраці з партнерами дозволила отримати певну основу для вдосконалення», –  підкреслив генеральний директор РАЕС Павло Павлишин. «Проведена серйозна робота з визначення сильних та слабких місць нашої діяльності. Підсумки партнерської перевірки нададуть нам додатковий імпульс для подальшого розвитку та підвищення рівня безпеки».

Важливою подією в галузі ядерної безпеки назвав президент Енергоатома Юрій Недашковський підсумки перевірки, що завершилась на Рівненській АЕС. «Ми отримали програму вдосконалення нашої діяльності, адже підвищення безпеки є філософією Компанії».

Довідка. Рівненська атомна електростанція (РАЕС) розташована на північному заході Рівненської області. На РАЕС експлуатуються чотири енергоблоки сумарною потужністю 2 835 МВт: блок №1 (ВВЕР-440) потужністю 420 тис. кВт з 1980 року, блок №2 (ВВЕР-440) потужністю 415 тис. кВт з 1981 року, блок №3 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн кВт з 1986 року, блок №4 (ВВЕР-1000) потужністю 1 млн кВт з 2004 року.