Пресцентр

На Хмельницькій АЕС розпочата робота з опрацювання питань реалізації будівництва енергоблоків №3 та 4 ХАЕС

Розмір шрифту

Скинути
23.09.2020

З 22 вересня на Хмельницькій АЕС, в рамках підготовчого періоду будівництва енергоблоків №3,4, почала працювати робоча група, до складу якої увійшли фахівці ВП «Атомпроектінжиніринг», ВП «Атоменергомаш», НАЕК «Енергоатом», ВП КБ «Атомприлад», АТ «КІЕП» та ПрАТ «Юженергобуд».

Завданням робочої групи є огляд існуючих будівельних конструкцій будівель та споруд енергоблоків №3,4 ХАЕС, об’єктів будівельної бази та обладнання на складах, а також підготовка завдання про склад підготовчого періоду будівництва. Крім того фахівці Енергоатом мають опрацювати питання кількості кранів, включаючи один з найбільших в Україні кран Kroll для проведення будівельних робіт, а також питання розміщення майбутньої дирекції з добудови енергоблоків №3, 4. ХАЕС.

Для довідки: У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки номінальною потужністю 1000 МВт кожен. Загальний стан будівельної готовності блоків: №3 - 75%, енергоблоку №4 - 15%. При успішній реалізації проекту добудови двох енергоблоків Україна може отримати додатково понад 16 млрд кВт-год електроенергії на рік, а річний дохід становитиме щонайменше 9,8 млрд грн (при тарифі тарифом 64 копійки за кВт-год). При цьому орієнтовна вартість добудови енергоблоків – 76,8 млрд грн. Указом Президента Володимира Зеленського від 22 вересня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері та подальшого розвитку ядерної енергетики» доручено Кабінету Міністрів України у двомісячний строк внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електростанції.