Пресс-центр

На енергоблоці №4 Рівненської АЕС відбулась інспекція МАГАТЕ

Розмір шрифту

Скинути
15.10.2019

В рамках міжнародної Угоди про застосування гарантій відповідно до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї на енергоблоці №4 Рівненської АЕС 11 жовтня 2019 року відбулась інспекція Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ).

Метою інспекції, яка проходила у складі інспекторів С. По (США) та Ч. Уржан (Румунія), була перевірка відпрацьваного ядерного палива (ВЯП) в басейні витримки енергоблоку №4 та відсутності ВЯП в контейнері HI-TRAC (обладнання фірми Holtec International) під час вилучення його з гнізда універсального. Роботи виконувались за участю головного спеціаліста - державного інспектора інспекції з ядерної безпеки на Рівненській АЕС Віталія Малютяка та фахівців відділу ядерної безпеки (ВЯБ) РАЕС.

«В цілому інспекція МАГАТЕ пройшла успішно, її цілі досягнуті у повному обсязі, а зауважень немає. Традиційно по завершенню перевірки у ході дебрифінгу обговорено результати цієї інспекції та терміни проведення наступної на майданчику Рівненської АЕС», - прокоментував начальник лабораторії ядерного палива ВЯБ РАЕС Борис Ястремський.