Прес-центр

Маючи такий потенціал і такі потужності, Енергоатом міг би спокійно експортувати електроенергію, – Герман Галущенко

Розмір шрифту

Скинути
17.07.2020

Під час свого інтерв’ю Energy Club віцепрезидент НАЕК «Енергоатом» Герман Галущенко підкреслив важливість проекту «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз»

«На жаль, проект «Енергомосту» за 5 років дійшов до фінальної стадії, але не до практичної реалізації. На шляху виникло дуже багато перешкод – як об'єктивних, так і суб'єктивних. Тим не менш я є адептом цього проекту. Вважаю, що, маючи такий потенціал, такі потужності і розуміючи, що в певних країнах є дефіцит електроенергії, ми могли б спокійно її експортувати,– сказав Герман Галущенко. – Тим паче, що в нас досі є системи транспортування, побудовані ще за радянських часів, які стоять і не використовуються повною мірою».

Віце-президент Енергоатома переконаний: цей проект мав би бути пріоритетом для держави, оскільки навіть з його техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) видно, що Енергоміст вже за п’ять років принесе мільярди євро надходжень і самій компанії, і в держбюджет України.

Нагадаємо, ідея проекту полягала у тому, щоб потужності другого енергоблоку Хмельницької АЕС, від’єднавши його від єдиної енергосистеми, спрямувати на експорт, а за отримані відтак кошти добудувати 3-й та 4-й блоки цієї станції.