Пресс-центр

Енергоблок №3 Южно-Української АЕС відключено від енергомережі для проведення капітального планово-попереджувального ремонту

Розмір шрифту

Скинути
16.05.2019

16 травня 2019 року о 01:54 енергоблок №3 Южно-Української АЕС відключено від енергомережі для проведення капітального планово-попереджувального ремонту тривалістю 186 діб.

В термін, відведений для ППР-2019, на енергоблоці №3 ЮУАЕС заплановано виконати:

- капітальний ремонт, контроль металу та технічне опосвідчення реактора, головних циркуляційних насосів №2 та №4 (з модернізацією головного роз’єму та переходом на ущільнення з розширеного графіту), теплообмінника аварійного розхолоджування, гідроємностей системи аварійного охолодження активної зони та іншого обладнання;

- випробування обладнання централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (Holteс);

- вихоро-струменевий контроль теплообмінних трубок парогенераторів;

- капітальний ремонт, контроль металу циліндру низького тиску №2;

- середній ремонт турбогенератора з виведенням ротора;

- капітальний ремонт дизель-генератора 2-ї системи безпеки;

- капітальний ремонт пуско-резервних трансформаторів і поточний ремонт блочного трансформатора (з заміною трубопроводів системи охолодження);

- експлуатаційний контроль металу, технічне опосвідчення обладнання і трубопроводів реакторного, турбінного відділень та інше.

У переліку реконструктивних робіт:

- заміна конденсатора турбіни (визначає тривалість ППР-2019 енергоблока №3);

- модернізація систем контролю та управління систем нормальної експлуатації, важливих для безпеки, реакторного відділення;

- модернізація електротехнічного обладнання другої системи безпеки (контрольно-розподільчі пристрої 6 кВ та 0,4 кВ);

- заміна акумуляторних батарей другої та третьої систем безпеки;

- реконструкція системи збудження генератора;

- заміна електродвигунів 6 кВ та 0,4 кВ насосних агрегатів систем безпеки та систем, важливих для безпеки;

- модернізація системи радіаційного контролю та інше.

Станом на 16 травня на ЮУАЕС у роботі перебуває енергоблок №1, який несе навантаження 987 МВт. На другому енергоблоці триває щорічний плановий ремонт з перевантаженням палива.

Радіаційній фон на промисловому майданчику Южно-Української АЕС перебуває на рівні природних фонових значень, які були заміряні до пуску атомної станції. 16 травня він складає 0,09 мкЗв/год. Викиди та скиди радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищують встановлених допустимих значень.

Довідка. Южно-Українська АЕС – розташована на берегах Південного Бугу в місті Южноукраїнськ Миколаївської області і є відокремленим підрозділом ДП НАЕК «Енергоатом». Входить до складу Южно-Українського енергетичного комплексу.

До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки ВВЕР-1000 сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати загальною електричною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).