Прес-центр

Енергоатом-Трейдинг у І кварталі 2021 року значно покращив ключові показники своєї діяльності: Хартмут Якоб

Розмір шрифту

Скинути
13.04.2021

Відчутне поліпшення ключових показників діяльності Енергоатом-Трейдингу в першому кварталі 2021 року стало закономірним наслідком змін, внесених у торговельну стратегію в грудні 2020 року – січні 2021 року. Про це віцепрезидент ДП НАЕК «Енергоатом» Хартмут Якоб, який керує Трейдингом, сказав під час пресконференції стосовно поточних результатів діяльності Компанії.

Енергоатом-Трейдинг істотно збільшив обсяги продажів за двосторонніми договорами (без урахування ПСО), що дає змогу краще прогнозувати доходи. Так, у березні поточного року за двосторонніми угодами було продано понад 2,8 млн МВт-год, і це є рекордним показником для Компанії.

Більше платежів отримано й за передоплатою, підкреслив Хартмут Якоб, і це також вкрай важливо для фінансової збалансованості роботи Енергоатома. Особливо за нинішніх умов ПСО і з огляду на мільярдні борги ДП «Гарантований покупець» перед НАЕК.

Пан Якоб додав, що Енергоатом-Трейдинг вперше на вітчизняному ринку реалізував електроенергію на великі терміни наперед: у грудні 2020 року – «базовий» графік з поставкою на півроку, в березні 2021-го – «нічний» з поставкою на 9 місяців. Такі продажі «вдовгу», які давно практикують європейські та світові атомні компанії, гарантують прогнозований і стабільний грошовий потік. До того ж аукціонів, зокрема й з продажу продукції нічного періоду, продати яку найскладніше, стало значно більше, а це дає змогу залучити до торгів більшу кількість покупців.

«Ми щодня аналізуємо динаміку ринку на добу наперед та внутрішньодобовому ринку і працюємо над збільшенням ефективності продажів у цих сегментах, – запевнив Хартмут Якоб. – У лютому 2021 року акцепт наших заявок на РДН і ВДР становив 68%, а в березні 2021 року досяг 76%».

Загалом, доходи Енергоатома від реалізації електроенергії на ринку істотно зросли, оплата стала надійною та швидкою, і структура грошового потоку в Компанії значно покращилася, підсумував пан Якоб.