Пресцентр

Енергоатом та Організація канадської ядерної промисловості (OCNI) підписали лист про наміри щодо подальшої співпраці

Розмір шрифту

Скинути
29.06.2021

Сьогодні, 29 червня 2021 року, керівники ДП «НАЕК «Енергоатом» та Організації канадської ядерної промисловості (OCNI) під час відеоконференції підписали лист про наміри, яким формалізували попередньо досягнуті домовленості зі впровадження спільних з канадськими компаніями проєктів у ядерно-енергетичній сфері.

В листі сторони підтвердили намір найближчим часом укласти меморандум про взаєморозуміння і співпрацю, що уточнюватиме принципи та напрями майбутньої взаємодії між Енергоатомом і OCNI.

Предметом взаємовигідної співпраці мають стати, зокрема, питання будівництва нових атомних енергоблоків, водневих технологій, поводження з відходами, виробництва медичних ізотопів, гармонізації нормативних актів й інші, що становитимуть спільний інтерес. Сторони також планують проведення торгових місій та семінарів з обміну інформацією щодо новітніх світових розробок в атомній енергетиці, зокрема малих модульних реакторів.

«Ми розраховуємо, що діалог, започаткований цього року, дасть нам змогу знайти практичні спільні інтереси для налагодження співробітництва між Енергоатомом та канадськими партнерами», – сказав т. в. о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

Своєю чергою президент OCNI  Рон Оберт подякував Енергоатому за цікаву перспективу співпраці та представив понад десяток канадських компаній, зацікавлених у ній.

В заході також взяли участь представники українського та канадського посольств і члени OCNI.

 

Для довідки: Перша зустріч представників НАЕК і OCNI відбулася 4 лютого 2021 року, під час якої обговорювалися можливості кооперації, зокрема у виробництві, транспортуванні та збуті водню і співпраці у створенні центрів обробки даних поблизу майданчиків АЕС.

Організація канадської ядерної промисловості має повноваження надавати підтримку ядерній галузі в Канаді та допомагає своїм компаніям у розвитку міжнародних можливостей і спільних проєктів. Наразі дійсними членами OCNI є 220 канадських компаній, які постачають товари та надають послуги для ядерних реакторів на внутрішньому та зовнішньому ринках.