Пресцентр

Енергоатом продовжує співпрацю з МАГАТЕ – на ЗАЕС успішно завершилася чергова інспекція

Розмір шрифту

Скинути
03.08.2021

ДП «НАЕК «Енергоатом» продовжує дотримуватися політики всебічної відкритості в питаннях безпеки експлуатації ядерних енергоблоків та системно й плідно співпрацює в цьому напрямку з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ). Агентство безперешкодно та за цілковитої підтримки Енергоатома здійснює планові перевірки українських атомних електростанцій. Головною метою цих інспекцій є перевірка відсутності незаявленого ядерного матеріалу. Місії проходять в рамках міжнародної Угоди між Україною та МАГАТЕ на виконання Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Успішно завершилася чергова планова інспекція МАГАТЕ, яка тривала з 14 липня по 2 серпня 2021 року на енергоблокці №6 Запорізької АЕС, що перебуває в плановому капітальному ремонті, та Сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП), розташованого на атомній станції.

Під час місії на Запорізькій АЕС інспектори МАГАТЕ провели перевірку фактично наявної кількості ядерних матеріалів (ЯМ); встановили печатку на транспортний отвір басейну витримки - басейну мокрого перевантаження (БВ-БМП); встановили печатки МАГАТЕ на погодних кришках вентильованих контейнерів зберігання; провели  встановлення, технічне обслуговування, відключення підводної відеокамери; перевірку ЯМ в БВ до відправки на ССВЯП; провели технічне обслуговування відеокамер; перевірку облікових, експлуатаційних та звітних документів щодо ЯМ; перевірку інформації про конструкцію установки.

На ССВЯП інспектори МАГАТЕ провели перевірку, зняття, встановлення печаток на та між вентильованими контейнерами зберігання; перевірку інформації про конструкцію установки; перевірку облікових, експлуатаційних та звітних документів щодо ЯМ.

Попередні інспекції МАГАТЕ проходили 16 червня цього року на Рівненській АЕС та з 16 по 21 травня – на енергоблоці №3 Запорізької АЕС. Усі заплановані роботи під час інспекцій були виконані вчасно, у повному обсязі та без зауважень.

Для довідки: МАГАТЕ – єдиний у світі міжнародний інспектор з питань ядерних гарантій та контролю в області цивільних ядерних програм. Мета контролю - не допустити передачі ядерних матеріалів, що використовуються в ядерних установках, розташованих у 70 країнах світу, на військові цілі.