Пресцентр

Енергоатом будує Комплекс із переробки радіоактивних відходів на ХАЕС

Розмір шрифту

Скинути
23.07.2021

23 липня 2021 року в рамках робочого візиту на Хмельницьку АЕС керівник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін ознайомився із ходом робіт на майданчику Комплексу з переробки радіоактивних відходів (КПРВ).

Генеральний директор ВП «Атомпроєктінжиніринґ» Микола Божко доповів: на об’єкті розпочато роботи з встановлення фундаментної монолітної бетонної плити, тривають процедури закупівлі систем та допоміжного обладнання. Виконуються додаткові роботи з поливу та ущільнення піщаної основи, улаштування опалубки для підбетонки (основа під фундамент), покриття піщаної основи плівкою. Вже поставлене на об’єкт обладнання – установки спалювання, суперпресування радіроактивних відходів, фрагментації й сортування, цементування та дезактивації металу.

Петро Котін наголосив на важливості якнайскорішого завершення цього будівництва та своєчасного й якісного виконання плану робіт.

Завершення будівельних робіт на КПРВ заплановане на жовтень наступного року, монтажних – на листопад 2022-го, початок дослідної експлуатації – на травень 2023 року.

Для довідки: 

Відповідно до положень Енергетичної стратегії України на період до 2035 року безпечне поводження з радіоактивними відходами (РАВ) є одним із найважливіших факторів сталого розвитку ядерної енергетики держави.

Удосконалення систем поводження з РАВ має на меті забезпечення їхньої переробки до стану, що відповідатиме критеріям прийнятності їх захоронення у централізованих сховищах. З цією метою на атомних станціях створюються комплекси з переробки радіоактивних відходів (КПРВ), щоб привести системи поводження з РАВ у відповідність до сучасних вимог, а також забезпечити можливості передачі РАВ на остаточне захоронення.