Пресцентр

Керівник Енергоатома: будівництво нових АЕС дасть зростання світового попиту на урановий концентрат

Розмір шрифту

Скинути
10.08.2021

Загальносвітова ціна на урановий концентрат поступово зростає, наразі спотова ціна коливається на рівні 80-90 доларів за кг. Найнижчу ціну на цей продукт було зафіксовано у 2016 році – тоді він коштував 47 доларів за кг.

На думку т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна, це відбувається передусім тому, що відновлюється робота японських атомних станцій, які були зупинені після аварії на АЕС Фукусіма у 2011 році. Про це він розповів в інтерв’ю агентству ExPro. До того ж, зауважив керівник Енергоатома, багато країн світу знову усвідомлюють нагальну потребу в зведенні нових енергоблоків. Нові атомні станції нині активно будують Китай та Індія, Бангладеш і багато інших країн.

«Об’єднані Арабські Емірати цього року запустили першу АЕС Барака, Словаччина добудувала атомну станцію Моховце. Румунська АЕС Чорнавода очікує на запуск добудови третього та четвертого енергоблоків, британська Хінклі-Пойнт добудовує два нові блоки, пакистанська АЕС Карачі скоро матиме ще два блоки, – розповів Петро Котін. – Польща оголосила про намір почати будівництво чотирьох або навіть п’яти атомних енергоблоків не пізніше 2030 року. Створення власних АЕС планують Іран та Єгипет. Активно розвивають свою атомну енергетику США».

На думку керівника Енергоатома, це очевидно вплине на рівень ф’ючерсних цін на урановий концентрат. Майбутні обсяги його споживання зростуть і після запуску нових українських енергоблоків – №3 і №4 Хмельницької АЕС, упевнений він.

Пан Котін послався на прогнози провідних консалтингових агентств (UхC, LLC та TradeTech), які свідчать, що світова ціна на уран повернеться до рівня 2011 року не пізніше 2026-го, а найімовірніше до тієї пори перевищить її.