Діяльність

Політика працевлаштування осіб з обмеженими можливостями

Розмір шрифту

Скинути

Правові принципи працевлаштування інвалідів закріплені у низці законодавчих актів, які зобов’язують роботодавця створити спеціальні робочі місця для інвалідів і сприяти їх працевлаштуванню з урахуванням обмежених фізичних можливостей. Право інвалідів на працю закріплено, зокрема, у Конституції та законах України від 21 березня 1991 р. № 875-XII «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»  і від 14 жовтня 1992 р. № 2694-ХІІ «Про охорону праці», окремі положення яких спрямовані на створення для інвалідів реальних можливостей продуктивно працювати і передбачають конкретні механізми їх реалізації.

Відокремленими підрозділами ДП «НАЕК «Енергоатом» постійно проводиться робота направлена на соціальну захищеність інвалідів, а саме: до державних центрів зайнятості щомісячно подаються звіти про наявність вакансій (форма № 3-ПН), постійно інформуються відповідні фонди соціального захисту інвалідів, громадські організації інвалідів та органи місцевого самоврядування про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів, у тому числі направляються  листи, публікуються  оголошення про наявні вакансії, на яких може бути використана праця інвалідів тощо.

Однак, в межах розташування відокремлених підрозділів ДП «НАЕК «Енергоатом» кількість інвалідів, які потребують працевлаштування або зареєстровані як особи, які шукають роботу та за станом здоров’я могли виконувати роботу у промисловому виробництві нашого підприємства значно менша, ніж норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів. Так, норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів по 2014 року складав 1380 осіб, у  ДП «НАЕК «Енергоатом»  працювало 775 інвалідів, середня кількість інвалідів, які стояли протягом 2014 року на обліку в міських центрах зайнятості де розташовані АЕС - 120 осіб.

Інваліди, які перебувають у місцевих центрах зайнятості, де розташовані відокремлені підрозділи ДП «НАЕК «Енергоатом» постійно запрошуються у кадрові служби ВП для співбесід по їх працевлаштуванню або представники кадрових служб ВП приймають участь у співбесідах з інвалідами  у місцевих центрах зайнятості.

Також зазначаємо, що в умовах складної економічної ситуації немає можливості для створення спеціальних робочих місць для працевлаштування інвалідів, та, при наявності інвалідів, вони працевлаштовуються на вільні робочі місця.