Діяльність

Утримання соціальної інфраструктури

Розмір шрифту

Скинути

Метою соціальної політики ДП «НАЕК «Енергоатом» є сприяння надійній експлуатації атомних електростанцій шляхом створення для кожного працівника Компанії комфортних умов проживання у місті-супутнику АЕС, зокрема, доступ до користування послугами, що надаються об’єктами соціальної інфраструктури Компанії, так і користування повною мірою пільгами та гарантіями згідно з Колективним договором ДП «НАЕК «Енергоатом».

Відповідно до Колективного договору представник власника зобов’язаний забезпечувати утримання та розвиток об’єктів соціальної інфраструктури у містах-супутниках АЕС, що знаходяться на балансі відокремлених підрозділів Компанії.

До 1999 року всі об’єкти соціальної інфраструктури міст-супутників АЕС знаходились на балансі атомних електростанцій. Однак, з прийняттям Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» від 03.03.1998 №147/98, було проведено роботу з передачі значної кількості об’єктів соціальної інфраструктури з балансу ВП АЕС у комунальну власність територіальних громад міст-супутників.

Відповідно до затвердженого Колективним договором ДП «НАЕК «Енергоатом» переліку об’єктів соціальної інфраструктури на балансі Компанії знаходяться більше двох десятків об’єктів – санаторії-профілакторії, спортивно-оздоровчі комплекси, культурно-ділові центри, бази відпочинку, готельні комплекси тощо.

Щорічно на їх утримання в ДП « НАЕК «Енергоатом» плануються кошти в рамках кошторису витрат на соціальний розвиток. Частину послуг такі об’єкти надають безкоштовно, частину – платно, щоб частково компенсувати витрати на їх діяльність. Це дає можливість відокремленим підрозділам Компанії залучити додаткові кошти на розвиток об’єктів соціальної інфраструктури, а також поновлювати культурно-спортивну базу для більш якісного обслуговування персоналу атомних електростанцій та місцевого населення.

ДП «НАЕК «Енергоатом» продовжує утримання об’єктів житлово-комунального господарства та соцкультпобуту, які перебувають на балансі його відокремлених підрозділів. Це один з визначальних факторів, який створює у наших містах-супутниках середовище, необхідне для всебічного гармонійного розвитку його мешканців, задоволення культурних та соціальних потреб атомників та їхніх сімей на належному рівні.

ВП «Запорізька АЕС»

 Санаторій-профілакторій – об'єкт соціальної інфраструктури, основною діяльністю якого є проведення реабілітаційно-оздоровчих заходів для персоналу ВП ЗАЕС.

Будівля введена в експлуатацію в 1989 році.

 

 

 

 

 

Спортивно-оздоровчий комплекс - призначений для проведення реабілітаційної, оздоровчої, фізкультурної, навчально-тренувальної, виховної та спортивно-масової роботи з жителями міста, працівниками ВП ЗАЕС та членами їх сімей.

Будівля введена в експлуатацію в 1992 році.

 

 

 

 

 Плавальний басейн - включає в себе добре обладнані тренажерний зал і зал аеробіки, кабінет ЛФК, 4 басейни, шаховий клас, сауну, н/теніс.

Основні функції: фізична реабілітація працівників ВП ЗАЕС, оздоровчі заходи для дітей, членів сімей працівників ВП ЗАЕС і жителів міста Енергодара, навчання плаванню дітей і дорослих, проведення спортивно-масових заходів.

Будівля введена в експлуатацію у 1994 році.Один з головних напрямків в роботі колективу - це реабілітація працівників станції через систему фізичних вправ і агітацію здорового способу життя.

 

 

 Культурно-діловий центр ВП ЗАЕС створений у лютому 1987 року з метою реалізації програми щодо формування та розвитку корпоративної та регіональної культури.

КДЦ пропонує:

  • концертні програми
  • спектаклі
  • театралізовані свята
  • стилізовані вечори відпочинку
  • дискотеки, танцювальні вечори
  • забезпечення звуку, світла, відео
  • зали КДЦ на 200, 150, 30-45 місць з технічним забезпеченням.

 Позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Юність» розташований на узбережжі Азовського моря в смт Кирилівка, коса Пересип Якимівського району Запорізької області. Це чудове місце для повноцінного відпочинку та оздоровлення дітей, створене в 1992 році.

За весь час існування ПЗОтаВ «Юність» зарекомендував себе тією затишною домівкою на березі моря, куди хочеться повернутися дітлахам знову. Тільки за одну зміну в установі оздоровлюються 216 дітей.

 

 

 

 Водно-спортивна база УСП ВП ЗАЕС є об'єктом соціальної інфраструктури, основною діяльністю якого є проведення оздоровчо-відновних і спортивних заходів, реабілітація персоналу, залучення працівників ВП ЗАЕС та членів їх сімей до занять фізичною культурою і спортом, зміцнення здоров'я, підготовка спортсменів.

У 2005 році завершено будівництво сучасного спортивного комплексу, обладнаного майданчиками: міні-футбол, теніс, волейбол, баскетбол, гімнастичний майданчик, майданчик для гри в городки.

У 2005-2006 роках на території ВСБ, на честь свята Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні, силами підрозділів ВП ЗАЕС був створений Парк Перемоги.

На території ВСБ щорічно проводяться: спартакіади «Атомпрофспілки України», регата з вітрильного спорту, національний турнір з веслування на байдарках і каное «Кубок Енергодара».

 Готельний комплекс Запорізької АЕС складається з готелю «Скіфський» на 101 койка-місць і готелю «ЗАЕС» на 30 койка-місць.

Готель «Скіфський» знаходиться за адресою Скіфська будинок 10. Він прийняв своїх перших гостей у 2009 році.

Готель «ЗАЕС» знаходиться в центрі міста, за адресою пр. Будівельників будинок 17б. Він прийняв своїх перших гостей в 1985 році.

 

 

 

ВП «Рівненська АЕС»

 Палац культури ім. Лесі Українки  функціонує в структурі ВП РАЕС з 1990 року. Тут створені належні умови для реалізації основного призначення культурно-просвітницького закладу: популяризація всіх жанрів аматорського мистецтва, художніх промислів та сприяння розвитку творчих здібностей атомників та членів їх сімей, пошуку талановитих дітей, молоді та всебічна підтримка у їх духовному, естетичному та мистецькому вихованні.

В Палаці культури функціонує 38 гуртків. 

Сектор гурткової роботи нараховує 31 колектив художньої творчості – це гуртки та колективи інструментального, вокального, фольклорного, хореографічного, театрального, образотворчого, туристичного та фізкультурно-оздоровчого напрямків.

 

 Санаторій-профілакторій є структурним підрозділом ВП РАЕС. 

Заклад був введений в експлуатацію в 1982 році. 

Функціонує за безперервним графіком 14 заїздів на рік. Тривалість заїзду 17 робочих днів. Санаторій-профілакторій проводить медичне обслуговування персоналу ВП РАЕС, у тому числі: профілактичне лікування та медичну реабілітацію, спрямовану на відновлення здоров’я та працездатність кожного працівника. 

 

 

Реабілітаційно-оздоровчий комплекс "Біле озеро" розташований на березі цілющого озера Біле. 

Введенний в експлуатацію у 1972 році. 

Розташування: Рівненська обл., Володимирецький р-н,  с. Рудка.

Основне призначення реабілітаційно-оздоровчого комплексу – це проведення реабілітації та оздоровлення працівників ВП РАЕС, членів їхніх сімей та інших громадян, які бажають відпочити та оздоровитися у літні місяці. Комплекс розрахований на 508 ліжко/місць. Для забезпечення харчування працює їдальня на 300 місць та буфет.

Реабілітація та оздоровлення спрямовані на підтримання та покращення здоров’я та працездатності працівників і здійснюються через активний відпочинок. 
Для проведення спортивних заходів діють футбольний, баскетбольний, волейбольний майданчики. Також на території комплексу функціонують пляж, пункт прокату човнів, водних велосипедів, шезлонгів, автостоянка, що розрахована на 90 місць. Цілодобово працює медпункт.
На території РОК "Біле озеро" проводяться спортивні та культурно-масові заходи, серед яких: Всеукраїнський молодіжний мистецький соціально-екологічний форум «Біле озеро», Міжнародний турнір з плавання на відкритій воді «Біле озеро», обласний турнір з пляжного футболу, Регіональний фестиваль «Аніматор-шоу», спартакіада Атомпрофспілки, крос-триатлон Рівненщини «3 Блок. Перезавантаження», масштабний всеукраїнський веломарафон «100ВЕЛОwatt», «Літня ядерна школа», Фестиваль патріотичної пісні «Відлуння…», розважально-пізнавальні заходи для дітей та дорослих (майстер-класи) та інші.

  Готель «Вараш» введений в експлуатацію в 1988 році.

До послуг гостей 148 номерів, що розраховані на 216 ліжко-місць різних категорій: люкси, напівлюкси, стандарти покращені, одномісні та двомісні, номер для маломобільних груп населення. 

Є можливість проведення зустрічей з діловими партнерами у кімнаті для нарад.

 

 

 

 Спортивний комплекс «Ізотоп» був заснований в 1979 році з метою фізичного розвитку, фізкультурно-спортивної реабілітації персоналу ВП РАЕС та у рамках практичної реалізації державної програми у сфері фізичної культури та спорту. 

На спортивних спорудах спорткомплексу надається можливість всім бажаючим зміцнити своє здоров'я займаючись аеробікою, аквааеробікою, атлетизмом, футболом, греко-римською боротьбою, плаванням, волейболом, баскетболом, настільним тенісом, великим тенісом, боксом та кікбоксингом, легкою атлетикою, пауерліфтингом, отримати методичну та практичну допомогу щодо занять фізичними вправами. Спортивний комплекс будує свою роботу за такими напрямками: реабілітаційна, фізкультурно-оздоровча робота серед працівників РАЕС та їх сімей; дитячо-юнацький спорт; спорт вищих досягнень.

Спорткомплекс має у своєму розпорядженні спортивно-тренувальну базу:
•    стадіон на 3000 глядацьких місць з 4-ма футбольними полями, легкоатлетичним ядром, 4-ма тенісними кортами, 2-ма пляжними майданчиками для волейболу, біговими доріжками
•    плавальний 25-тиметровий басейн «Енергетик»
•    спеціалізований зал греко-римської боротьби
•    2 спеціалізовані спортивні зали боксу та кікбоксингу з рингами
•    спеціалізований зал важкої атлетики та пауерліфтингу
•    стрілецький тир (великий зал – 50м та малий зал – 10м)
•    кінно-спортивну базу
•    реабілітаційно-спортивний комплекс.

Забезпечені належні умови фізичного виховання дітей та молоді на базі комплексної дитячо-юнацької спортивної школи (КДЮСШ), де діють 8 спортивних секцій.
До занять на спортивних спорудах ВП РАЕС запрошуються всі бажаючі – працівники ВП РАЕС, члени їх сімей, жителі міста.
 

ВП «Южно-Українська АЕС»

 Палац культури «Енергетик» ВП ЮУАЕС введений в експлуатацію у 1987 році.

У Палаці працюють 19 творчих колективів, 15 з яких мають звання «народний» чи «зразковий». 

До послуг відвідувачів працює концертна зала на 617 місць, лекційна зала на 185 місць, простора танцювальна зала, музична вітальня, класи для занять, бібліотека.

Палац Культури «Енергетик» проводить велику роботу щодо організації культурного відпочинку та творчого розвитку працівників ВП ЮУАЕС та їх сімей.

 

 Спорткомплекс "Олімп" Основним напрямком діяльності спорткомплексу «Олімп» є спортивно-масова та оздоровча робота серед працівників ВП ЮУАЕС і мешканців міста Южноукраїнськ.

Рік введення будівлі в експлуатацію – 1988.

До спортивної бази спорткомплексу входять спортивний корпус з ігровою залою (42х24 м), тренажерною залою (18х12 м), залою боксу та художньої гімнастики (24х12 м), залою єдиноборств, греко-римської боротьби та аеробіки, 25-метровий плавальний басейн з сауною і вишками 5 м і 3 м, стадіон з біговими доріжками та стрілецьким тиром (50 м), 6 відкритих тенісних, баскетбольних і міні-футбольних майданчиків.

На базі спорткомплексу «Олімп» розвиваються 15 видів спорту.

Діти міста Южноукраїнськ мають можливість не лише покращувати своє здоров`я в упорядкованих за сучасними мірками спортивних залах, а й постійно брати участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях під керівництвом досвідчених тренерів.

 Санаторій-профілакторій є структурним підрозділом ВП ЮУАЕС.

Працює с/п «Іскра» за безперервним графіком - 16 заїздів на рік тривалістю 21 день.

Щорічно без відриву від виробництва тут проходять оздоровлення більше 1500 осіб.
Основним завданням його є зміцнення здоров'я та продовження трудового довголіття працівників ВП ЮУАЕС через реалізацію цільових програм реабілітації персоналу.

 

 

 База відпочинку «Дружба» призначена для оздоровлення працівників та членів сімей, реабілітації оперативного персоналу.
Інфраструктура: більярд, настільний теніс, кімната дозвілля, літній клуб, дискотека, спортивний майданчик (футбольне і волейбольне поля), майданчик для багаття, качелі та інші атракціони. На території табору є медпункт.

Приймає дітей від 8 років до 17 років. З дітьми постійно проводяться  вікторини, конкурси, різноманітні змагання, пропонуються екскурсії.
 

 

 

 Інформаційно-культурний центр «Імпульс» забезпечує інформаційну, виховну, культурно-просвітню роботу з питань атомної енергетики.

Почав функціонувати у місті Южноукраїнську у 1991 році як Молодіжний центр, тобто заклад для організації дозвілля молоді міста-супутника АЕС.

Інформаційно-культурний центр входить до складу комбінату культурно-спортивних споруд «Олімп» ВП ЮУАЕС.

 

ВП «Хмельницька АЕС»

 Спортивний комплекс «Енергетик» призначений для проведення спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи не лише з працівниками ВП «ХАЕС» та членами їх сімей, а й з жителями міста. До їх послуг спортивні зали, плавальний басейн, тренажерні зали, стадіон, спортивні площадки. Діють спортивні секції з пауерліфтингу, настільного тенісу, тенісу, плавання, армспорту, баскетболу, гандболу, шахів, шашок, футболу, волейболу, оздоровчі групи.

Діють 69 груп здоров’я та загальної фізичної підготовки з таких видів спорту: футзалу, шахів, шашок, баскетболу, волейболу, гандболу, настільного тенісу, тенісу, плавання, пауерліфтингу, армспорту, бадмінтону, спортивних танців, легкої атлетики, плавання, гирьового спорту.

Досягненнями спортивного комплексу є призові місця у змаганнях Спартакіади фізкультурних організацій і підприємств Атомпрофспілки України.

Волейбольна команда декілька років успішно виступає у змаганнях вищої аматорської ліги України з волейболу серед чоловічих команд