Діяльність

Енергоатом - сумлінний платник податків

Розмір шрифту

Скинути

Державне підприємство НАЕК «Енергоатом» є гарантом економічної стабільності та сталого розвитку держави.  З метою скорочення масштабів бідності, підвищення якості освіти та охорони здоров’я, як закликає Організація об’єднаних націй, Енергоатом забезпечує населення безпечною, надійною та доступною атомною електроенергією в рамках механізму PSO, а також сумлінно та у повному обсязі сплачує податки.

Наша компанія відіграє вагому роль у соціальному та економічному розвитку України та вже багато років поспіль входить у ТОП – 10 найбільших платників податків в Україні. За часткою сплачених податків та кількістю працівників ДП «НАЕК «Енергоатом» — визнаний лідер електроенергетики України.

Сумлінний підхід до сплати податків Компанією обумовлений високим рівнем соціальної відповідальності атомної енергетики перед державою та населенням.

Загальна сума нарахувань податків до бюджетів усіх рівнів, розрахунків зі страхування та відрахувань до пенсійного фонду у 2019 році склала 18,08 млрд грн. Сплачено – 19, 4 млрд грн, а разом з митним оформленням свіжого ядерного палива - 21 млрд 422 млн грн. З них: до бюджетів усіх рівнів – 16 737,6 млн грн, розрахунків зі страхування та відрахувань до пенсійного фонду – 2 654,6 млн грн, екологічний податок – 1 074,8 млн грн. За рахунок митного оформлення поставок свіжого ядерного палива Держбюджет отримав ПДВ у розмірі 2 029,9 млн грн.

НАЕК "Енергоатом" піклується про розвиток місцевих громад, забезпечуючи місцевих мешканців робочими місцями, сплачуючи податки до бюджету, а також соціально-економічну компенсацію ризику населення територій зони спостереження АЕС у розмірі 1% обсягу реалізації електроенергії, виробленої НАЕК «Енергоатом» за відповідний період.

Щороку Енергоатом у повному обсязі виконує свої зобов’язання з відрахування компенсаційного збору, згідно Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку». Так, з моменту запровадження дії механізму оплати і використання коштів соціально-економічну компенсацію ризику населення територій зони спостереження АЕС сума перерахувань Енергоатома до спеціального фонду державного бюджету за 2010-2019 роки склала 2 млрд 708 млн грн

Одним з ключових напрямків соціальної політики Енергоатома є підвищення якості життя працівників та сприяння розвитку міст-супутників АЕС. Адже у містах, де розташовані атомні станції Компанії, працює більшість місцевих мешканців. Податки, які відраховує Енергоатом до місцевих бюджетів, спрямовуються, в тому числі, на розвиток соціальної інфраструктури – закладів освіти, охорони здоров’я, культури та спорту.