Діяльність

Колегія Держатомрегулювання одноголосно підтримала продовження терміну експлуатації енергоблоку №2 Запорізької АЕС

Розмір шрифту

Скинути
03.10.2016

Колегія Державної інспекції ядерного регулювання України (Держатомрегулювання) визнала обґрунтованою можливість безпечної експлуатації енергоблоку №2 Запорізької АЕС на визначених у проекті рівнях потужності до 19 лютого 2026 року.

Таке рішення було одноголосно прийнято на відкритому засіданні Колегії Держатомрегулювання, яке відбулось 3 жовтня 2016 року.

Беручи до уваги:

- результатами проведення державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку № 2 Запорізької АЕС;

- інспекційного обстеження та з урахуванням інформації, наданої Інспекцією з ядерної безпеки на майданчику Запорізької АЕС;

- результати проведення громадське обговорення питання про можливість продовження експлуатації ядерної установки - енергоблоку № 2 Запорізької АЕС,

Колегія вирішила, що умови розгляду питання щодо можливості продовження строку експлуатації енергоблоку №2 Запорізької АЕС виконані, а заходи з підвищення безпеки та усунення відхилень від норм, правил та стандартів, які були заплановані на 2016 рік, виконані в узгоджених обсягах.

Таким чином члени Колегії Державної інспекції ядерного регулювання України визнали обґрунтованою можливість безпечної експлуатаціїенергоблокау № 2 Запорізької АЕС на визначених у проекті рівнях потужності до 19 лютого 2026 року.

Нагадаємо, з 15 по 19 серпня Держатомрегулювання провела інспекційне обстеження готовності до продовження терміну експлуатації енергоблоку №2 Запорізької АЕС.

З 19 серпня по 25 вересня з метою залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля, Держатомрегулювання проводила публічне громадське обговорення питання про можливість продовження експлуатації ядерної установки - енергоблоку №2 Запорізької АЕС.

13 вересня Колегія Держатомрегулювання визнала обґрунтованою можливість безпечної експлуатації енергоблоку №1 Запорізької АЕС на визначених у проекті рівнях потужності до 23 грудня 2025 року.

Довідка. Другий енергоблок Запорізької АЕС було введено в експлуатацію в 1985 році. 19 лютого 2016 рокі закінчився проектний строк експлуатації енергоблоку

Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6 000 МВт. На ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 млн кВт кожен. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 р., третій – в 1986 р., четвертий – в 1987 р., п'ятий – в 1989 р., шостий – у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

В останні роки станція виробляє близько 50% всієї електроенергії, виробленої атомними станціями України, і більше 22% від загального виробітку електроенергії в країні.