Діяльність

Енергоміст «Україна - ЄС»

Розмір шрифту

Скинути

Інтеграція української енергосистеми в об’єднану енергосистему Європи є ключовим пріоритетом політики енергетичної незалежності України.

Так, розпорядженням КМУ від 15.06.2015 № 671-р започатковано реалізацію пілотного проекту «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз», метою якого є розбудова міждержавних магістральних мереж та організація видачі потужності енергоблока №2 Хмельницької АЕС для забезпечення довгострокового експорту електричної енергії до країн Європейського Союзу.

Реалізація даного Проекту передбачає:

  • інтеграцію об'єднаної енергетичної системи України з європейською енергосистемою ENTSO-E;
  • розвиток інфраструктури міждержавних електричних мереж;
  • організацію видачі потужності енергоблоку №2 Хмельницької АЕС для передачі електричної енергії країнам ЄС;
  • залучення коштів, отриманих від експорту електричної енергії, яка виробляється блоком № 2 ХАЕС в країни ЄС, для фінансування будівництва енергоблоків № 3 і 4 ХАЕС.

Наказом Міненерговугілля від 03.11.2017 № 684 було прийнято рішення щодо реалізації пілотного проекту «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз» за формою державно-приватного партнерства, а згодом наказом Міненерговугілля від 18.01.2019  № 24 було прийнято рішення щодо проведення конкурсу з визначення приватного партнера для здійснення державно-приватного партнерства щодо проекту  «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз».

Даний Проект є першим проектом державно-приватного партнерства, який передбачає інтеграцію об'єднаної енергетичної системи України з європейською енергосистемою.

Проект стане першим кроком для стратегічної синхронізації енергетичної системи України з  енергетичною системою ЄС.