Образовательные проекты

Старшеклассники Иванковского и Полесского районов посетили Киевский политех в рамках проекта «Энергоатом-УВО-школы»

Размер шрифта

Сбросить
23.11.2018

 

Старшеклассники Иванковского и Полесского районов посетили Киевский политех в рамках проекта «Энергоатом-УВО-школы»

Учні старших класів загальноосвітніх шкіл Іванківського та Поліського районів Київської області відвідали теплоенергетичний факультет (ТЕФ) Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» з ознайомчою екскурсією. Відвідування школярами КПІ, що відбулось 19 та 21 листопада, було організовано в рамках інформаційно-просвітницького проекту «Енергоатом – Профільні ЗВО – Школи», який Компанія реалізує з метою сприяння розвитку STEM-освіти в Україні та профорієнтаційної роботи з молоддю регіонів, де Енергоатом здійснює виробничу діяльність.

Завдяки підтримці Енергоатома та теплоенергетичного факультету КПІ більше 60 одинадцятикласників зі шкіл Іванківського та Поліського районів дізнались про те, як побудовано навчальний процес у провідному вищому навчальному закладі технічної освіти України. В одній із навчальних аудиторій ТЕФу школярі зустрілись зі студентами – учасниками ГО «Молодіжна енергетична спільнота» й фіналістами конкурсу кейсів проекту «Весняна школа НАЕК «Енергоатом» Генріхом Кальяном та Іллею Черепановим, які навчаються на ТЕФі, та Юлією Мамчич з хіміко-технологічного факультету КПІ. Майбутні енергетики розповіли старшокласникам про навчання в Київській політехніці та студентське життя, зокрема, про участь у просвітницьких проектах Енергоатома, спортивні секції в університеті та дозвілля студентів. Основна теза молодих спікерів «час будувати своє майбутнє» наголошувала на тому, що для старшокласників зараз є саме той час, коли необхідно робити свідомий вибір майбутньої професії.

Перед школярами також виступив професор кафедри атомних електростанцій та інженерної теплофізики Володимир Кравець. Він розповів, як за участі студентів у КПІ здійснюється науково-дослідницька робота, і продемонстрував інноваційні розробки кафедри, серед яких надпровідникові теплові трубки, які використовуються для охолодження обладнання в комп’ютерах і навіть в умовах космосу – на наносупутниках PolyITAN 1 та PolyITAN 2.

Також студенти провели для школярів екскурсії по території університету, розповіли про історію закладу та відомих науковців, політичних та громадських діячів, які навчалися в Київському політехнічному інституті. На завершення старшокласники відвідали зали авіації і космонавтики Державного політехнічного музею, де ознайомились з історією зародження та розвитку цієї галузі в Україні та світі.

Своїми враженнями щодо поїздки поділилася учениця 11 класу Шпилівської загальноосвітньої школи Ангеліна Вакуліна: «Мені сподобалася атмосфера проведення заходу, коли ти задаєш питання, а лектори відкрито та відверто відповідають. Також самі по собі будівлі Київського політеху і його історія є цікавими та захопливими. Подібні поїздки надихають та є дуже корисними. Майбутнім абітурієнтам так легше визначитись, адже тут нам не просто розповіли про вступ до КПІ, а дали можливість у спілкуванні з нинішніми студентами зрозуміти, наскільки кожному з нас підходить цей вищій навчальний заклад. Про себе можу сказати, що я утвердилась у своєму бажанні вступати на автоматизацію хімічних процесів інженерно-хімічного факультету КПІ»

Довідка. Підписання меморандуму про створення Коаліції STEM-освіти (STEM ‒ від англійської science, technology, engineering та mathematics), співзасновником якої є НАЕК «Енергоатом», відбулося 16 вересня 2015 року. Підписання Енергоатомом меморандуму про створення Коаліції STEM-освіти дозволяє Компанії брати більш активну участь у підготовці кадрів для АЕС, посилює співпрацю з профільними вищими навчальними закладами та надає можливість молоді дізнатися більше про технічні спеціальності та зробити усвідомлений вибір майбутнього фаху.