Деятельность

Представители ОП «Энергоатом-Трейдинг» приняли участие в международной встрече «Опыт работы АЭС на энергорынке»

Размер шрифта

Сбросить
29.05.2019

Представники ВП «Енергоатом-Трейдинг» у квітні 2019 року взяли участь у міжнародній робочій зустрічі на тему «Досвід роботи АЕС на енергоринку», яка була організована Всесвітньою асоціацією операторів АЕС (ВАО АЕС, WANO) у Мінську (Республіка Білорусь). У заході також взяли участь фахівці з Білорусі, Болгарії та Словаччини.

У ході зустрічі зокрема обговорювались питання планування продажів електроенергії та допоміжних послуг АЕС, ціноутворення на ринку електричної енергії України, укладання двосторонніх договорів та виконання торгового графіку. Окрему увагу було надано досвіду використання спеціального програмного забезпечення (функціонал, напрацювання, тенденції до розвитку) використовуваного в ланцюжку «прогнозування-ризики-планування-вироблення-збут-звітність» та робота з автоматизованою системою комерційного обліку електроенергії АСКОЕ, а також питанням обліку та звітності.

Українські фахівці ознайомили учасників зустрічі з питаннями підготовки НАЕК «Енергоатом» до роботи в умовах нової моделі ринку електроенергії, впровадження якої в Україні заплановано на 1 липня поточного року.

Участь у заході дозволила представникам ВП «Енергоатом-Трейдинг» отримати інформацію, щодо практичного досвіду функціонування ринків електроенергії та участь у них АЕС на прикладі країн Європи (Словакія, Болгарія), налагодити контакти із колегами зарубіжних АЕС, задіяних у функціонуванні енергоринку, що дозволить застосувати в Україні кращі європейські практики.

Серед рекомендацій, отриманих з боку європейських колег, варто відзначити якнайшвидше створення спеціалізованих підрозділів і відділів комерційної диспетчеризації на українських АЕС, впровадження єдиної автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії та спеціалізованих програмних засобів для роботи на ринку електроенергії, а також уніфікацію всіх ланок та процесів, що стосуються комерційного обліку та комерційної диспетчеризації на всіх АЕС України.