Деятельность

Энергоблок №4 РАЭС выходит на новый уровень мощности

Размер шрифта

Сбросить
02.07.2019

У рамках реалізації Програми підвищення потужності діючих енергоблоків атомних електростанцій НАЕК «Енергоатом» на енергоблоці №4 Рівненської АЕС успішно завершено перший етап дослідної експлуатації на рівні теплової потужності до 3045 МВт, що відповідає 101,5% його проектної потужності.

Як зауважив заступник головного інженера РАЕС з ядерної та радіаційної безпеки Дмитрій Галкін, на сьогоднішній день підвищення потужності енергоблоків з типом реактора ВВЕР‑1000 є загальносвітовою практикою. Цим шляхом, включно з Україною, пішли практично всі країни, де експлуатуються атомні енергоблоки цієї конструкції.

В НАЕК «Енергоатом» з метою впровадження модифікації розроблено концептуальне технічне рішення про «Підвищення дозволеної теплової потужності реакторів діючих енергоблоків ВП АЕС з ВВЕР-1000 (В-320) за рахунок підвищення точності визначення теплової потужності реактора і точності її підтримання». Це технічне рішення розроблено для п’яти енергоблоків України з типом реактора ВВЕР-1000 (В-320) – енергоблоків №№3, 4 Рівненської АЕС, енергоблоків №№1, 2 Хмельницької та №2 Запорізької АЕС.

Активні роботи з реалізації програми підвищення потужності енергоблоків РАЕС розпочалися у 2018 році, до участі у яких було залучено персонал низки основних підрозділів електростанції.

До початку збільшення потужності реакторної установки (РУ) енергоблоку №4 було підготовлено значний обсяг документації – техрішення про модифікацію з підвищення потужності, техрішення на дослідну експлуатацію, внесено зміни в експлуатаційну документацію та технологічний регламент безпечної експлуатації, підготовлено попередній звіт з аналізу безпеки, розроблено програму з забезпечення якості. Після проходження державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки в Державному науково-технічному центрі з ядерної та радіаційної безпеки усю документацію погоджено Держатомрегулювання України. Також проведено підготовку та навчання персоналу РАЕС з питань експлуатації РУ енергоблоку №4 на новому рівні потужності, актуалізовано «План-графік робіт з підвищення теплової потужності енергоблоку №4».

«Впровадження модифікації дозволить підвищити теплову потужність енергоблоку до 101,5%. 24-30 червня успішно відбувся перший етап дослідної експлуатації енергоблоку №4 РАЕС на новому рівні потужності. На початку теплова потужність енергоблоку була підвищена  до  3030 МВт – 101% і перебувала на такому рівні перших дві доби. Наступних дві доби енергоблок працював на тепловій потужності 3045 МВт – 101,5%. Після перших чотирьох діб дослідної експлуатації потужність енергоблоку знову було знижено до 3030 МВт. Другий етап дослідної експлуатації заплановано на кінець жовтня поточного року, після завершення планово-попереджувального ремонту (ППР) енергоблоку №4. Проведенню другого етапу передуватиме проведення різноманітних вимірювань, які виконувались й під час першого етапу – вимірювання теплових балансів, віброобстеження, перевірка теплогідравлічних параметрів першого контуру, дозиметричне обстеження приміщень зони суворого режиму, перевірка та контроль температурного режиму турбогенератора ТГ-6, - прокоментував Дмитрій Галкін. - Після завершення двох етапів дослідної експлуатації на енергоблоці буде розпочато етап промислової експлуатації вже на новому рівні потужності. Окрім того, дану модифікацію буде впроваджено й на енергоблоці №3 РАЕС (2020 рік) після ППР. Експлуатація енергоблоків РАЕС на новому рівні потужності дозволить отримувати додаткові мегавати, які, у свою чергу, забезпечать енергонезалежність України».