#STANDWITHUKRAINE

Навіть найгірший сценарій на ЗАЕС не становитиме радіологічної небезпеки для населення, — Американське ядерне товариство

Експерти агентства заявили, що вони ретельно розглянули «найгірші сценарії», включаючи бомбардування та навмисний підрив реакторів і контейнерів для зберігання відпрацьованого ядерного палива, але ситуації, яка може призвести до наслідків для здоров’я населення, пов’язаних із радіацією, вони не передбачають.

«Шість реакторів ЗАЕС були зупинені понад десять місяців і вони вже не виробляють достатньо тепла, щоб викликати швидкий радіаційний викид. ЗАЕС розроблена таким чином, щоб протистояти природним і техногенним небезпекам. Товсті залізобетонні захисні конструкції захищають активні зони реакторів і призначені для захисту будь-яких радіоактивних матеріалів від впливу навколишнього середовища», – йдеться в заяві АЯТ.

У малоймовірному випадку, якщо структури утримування були порушені, будь-який потенційний викид радіологічного матеріалу буде обмежено зоною, що безпосередньо оточує реактори. У зв’язку з цим будь-яке порівняння між ЗАЕС і «Чорнобилем» чи «Фукусімою» є неточним і вводить в оману.

Американське ядерне товариство також наголосило, що інспекторам МАГАТЕ необхідно надати негайний безперешкодний доступ до всіх зон окупованої росією атомної електростанції.

Читати більше