Культура безпеки

На Запорізькій АЕС відбулася розширена нарада з вдосконалення культури безпеки

Розмір шрифту

Скинути
10.10.2016

На Запорізькій АЕС відбулася розширена нарада з основних питань вдосконалення культури безпеки.

Відкрив нараду головний інженер Запорізької АЕС Олег Дудар, зробивши акцент на важливості та необхідності конкретних дій персоналу, спрямованих на становлення і розвиток культури безпеки на станції. Адже безпека є невід'ємною складовою всіх видів діяльності на ЗАЕС, тому її основні принципи стануть надійними помічниками керівників підрозділів в підтримці та вдосконаленні культури безпеки. «Все, чого б не торкнулася людська діяльність, будь-яких аспектів, в результаті успішність або неуспішність вирішення питань, які ми перед собою ставимо, пов'язане з питаннями забезпечення саме культури і виробництва і безпеки», – прокоментував Олег Дудар.

Для підвищення рівня культури безпеки на Запорізькій АЕС в 2010 році був створений постійно діючий комітет, в обов'язки якого входить здійснення збору і аналізу інформації, розробка рекомендацій для прийняття рішень з питань формування принципів культури безпеки.

Культура безпеки неминуче присутня в житті кожного з нас. Це стосується підходу до виконання будь-якої виробничої діяльності. І основне завдання кожного працівника станції, що диктується специфікою атомної галузі – підтримувати і неухильно підвищувати рівень культури безпеки на робочих місцях, відстежувати і впроваджувати кращі світові практики в цьому напрямку.

Керівник групи культури безпеки навчально-тренувального центру Запорізької АЕС Лариса Зіміна розповіла, що забезпечення культури безпеки - це зобов'язання кожного працівника станції, незалежно від того рада директорів це чи простий виконавець роботи. При цьому схема, підпорядкування, посадові повноваження або відповідальність, вони чітко розподілені є очевидними і зрозумілими для всіх.

«Світова практика визначає культуру безпеки як набір характеристик і особливостей діяльності організацій та поведінки окремих осіб, який встановлює, що проблемам безпеки атомної станції, як таким, що мають вищий пріоритет, приділяється увага, яка визначається їх значущістю. Досвід показує, що забезпечення безпеки в значній мірі визначається глибиною знань, розумінням основних критеріїв та принципів забезпечення безпеки усіма працівниками атомної станції» – розповів начальник служби якості Дмитро Ларін.

Підвів підсумок наради щодо вдосконалення культури безпеки на Запорізькій АЕС Олег Дудар: «Вся діяльність станції з підвищення рівня культури безпеки спрямована на створення атмосфери прихильності персоналу цілям безпеки, його особистої відповідальності та дотримання принципів культури безпеки. Це дозволяє систематизувати і доповнити досвід роботи, а також продовжити послідовне підвищення рівня безпеки в майбутньому. Я впевнений, що Запорізька АЕС здатна вирішувати складні і масштабні завдання, які стоять перед нами».