Культура безпеки

На РАЕС обговорили поточний стан та стратегію розвитку культури безпеки

Розмір шрифту

Скинути
05.03.2019

Обговоренню нинішнього стану виконання заходів з культури безпеки на підприємстві та визначенню подальшої стратегії її розвитку було присвячене чергове 19-те засідання Ради з культури безпеки, яке відбулося на майданчику Рівненської АЕС.

Перше у 2019 році засідання Ради з культури безпеки відбулось на чолі з генеральним директором РАЕС Павлом Павлишиним за участю членів Ради – керівництва електростанції. Традиційно першим розглянули питання виконання рішень, занесених у протокол попереднього 18-го засідання.

Заступник головного інженера РАЕС з ядерної та радіаційної безпеки Сергій Боришкевич представив аналіз стану поточного рівня експлуатаційної безпеки на підприємстві за четвертий квартал 2018 року та доповів про виконання програми конкретних дій (ПКД) становлення та розвитку культури безпеки за 2017/2018 роки, яка наразі вже завершена.

Провідний інженер служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації Олександр Кратік представив результати розслідувань малозначимих подій (МЗП) на РАЕС за друге півріччя 2018 року. За словами рівненського атомника, на сьогоднішній день статистика проведення розслідувань МЗП на РАЕС за кількісним показником вийшла на світовий рівень, однак необхідно звернути увагу на підвищення якості проведення їх розслідування. Для цього було представлено перелік шляхів підвищення рівня якості проведення розслідування МЗП.

Як зазначила, начальник відділу розвитку персоналу РАЕС Галина Синиця в підрозділах Рівненської АЕС у вересні 2018 – січні 2019 років проводилося анкетування з питань культури безпеки, участь в якому взяли оперативний, ремонтний та інженерно-технічний персонал підприємства. Під час опитування оцінювались наступні показники: фактори, які позитивно/негативно впливають на безпеку культури на РАЕС; методи попередження помилок; взаємовідносини між керівниками та працівниками; пропозиції персоналу щодо підвищення рівня культури безпеки. В результаті – усі оцінювані показники культури безпеки отримали здебільшого високі та середні оцінки. За вказівкою генерального директора РАЕС Павла Павлишина, до протоколу внесено пропозицію розробити програму та курс навчання на базі навчально-тренувального центру електростанції для персоналу підрозділів, в яких виявлено низькі показники культури безпеки.

Також під час засідання обговорено план роботи Ради на 2019 рік.

Культура безпеки, як фундаментальний принцип безпеки, є пріоритетним у діяльності Рівненської АЕС. Важливість цього напрямку усвідомлюється та цілеспрямовано підтримується колективом Рівненських атомників. Систематично на РАЕС впроваджуються заходи, спрямовані на підвищення рівня культури безпеки.

Довідково: З 2010 року на Рівненській АЕС функціонує Рада з культури безпеки, яку очолює генеральний директор підприємства Павло Павлишин. Її основне завдання – координація діяльності з культури безпеки на РАЕС, визначення стратегічних та тактичних задач, розподіл обов’язків з культури безпеки між керівниками, аналіз перевірок стану з культури безпеки, аналіз і постановка завдань для коригування невідповідностей в стані культури безпеки. Засідання Ради з культури безпеки проходить двічі на рік.