Пресцентр

«Наші гроші» поширили недостовірну інформацію щодо збитків РАЕС

Розмір шрифту

Скинути
10.11.2015

8 листопада інтернет-видання «Наші гроші» розповсюдило неправдиву інформацію про збитки ВП «Рівненська АЕС», які начебто були виявлені Держфінінспекцією під час ревізії фінансово-господарської діяльності ДП «НАЕК «Енергоатом», у т.ч. в частині діяльності відокремленого підрозділу «Рівненська АЕС» за період з 01.09.2013 року по 31.01.2015 року.

Зокрема, щодо ВП «Рівненська АЕС»  відсутні будь-які постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 30 жовтня 2015 року. Згаданий в статті Василь Пасєка ніколи не обіймав посади головного інженера ВП «Рівненська АЕС». Крім того,  згадка про нестягнення 700 тисяч гривень заборгованості та штрафів є непідтвердженою, оскільки не містить інформації про конкретні справи та  часові періоди, у які вони могли розглядатись.

Щодо того, що  ДФІ України виявила в ході ревізії діяльності ВП РАЕС ДП «НАЕК «Енергоатом» збитки на 6 млн грн, то ДП «НАЕК «Енергоатом», із врахуванням заперечень ВП «Рівненська АЕС», не погодилось із низкою висновків ревізорів та звернулося до Окружного адміністративного суду Києва щодо визнання частково протиправною та скасування вимоги Держфінінспекції України. Заперечення також направлені листом і до Державної фінансової інспекції України.

Оскарженню підлягає, наприклад, хибна тарифікація споживачів теплової енергії, яка не відповідає тарифам, встановленим НКРЕКП, та нібито завищена через однобічність розгляду та недоврахування додаткових робіт вартість виконаних ТОВ «ЮТЕМ-інжинірінг» будівельно-монтажних робіт. Усі ці та інші випадки однозначно свідчать про упереджене та необ’єктивне ставлення ревізорів до перевірки діяльності ВП РАЕС та перевищення ними своїх повноважень.

Не погоджуючись із висновками ревізорів, 19 червня 2015 року Рівненська АЕС подала позов до суду щодо достовірності та правомірності викладених в акті ревізії зауважень. Але Окружний адміністративний  суд м.Києва, не розглядаючи по суті дану позовну заяву, та, зокрема, правомірність вимог ДФІ, прийняв рішення про відмову в задоволенні позову.

Зокрема, колегія суддів, відмовляючи в задоволенні позову, дійшла висновку про те, що вимога ДФІ України не тягне для ВП «Рівненська АЕС» юридичних наслідків у вигляді стягнення, так би мовити, збитків , виявлених ДФІ , допоки ДФІ України за власним позовом до ВП РАЕС ДП «НАЕК «Енергоатом» не доведе в судовому порядку дійсність і обґрунтованість таких збитків.

Зважаючи на те, що збитки стягуються у судовому порядку за позовом державного органу фінансового контролю, правильність їх обчислення перевіряє суд, який розглядає цей позов.

Таким чином, нанесення збитків ДП «НАЕК «Енергоатом» у судовому порядку на даний час не доведено, а інформація, викладена інтернет-виданням «Наші гроші», просякнута помилковими даними, неправдивими відомостями та наповнена передчасними висновками.