Прес-центр

ЗАЕС планує до кінця року ввести в експлуатацію установку з ультразвукової дезактивації

Розмір шрифту

Скинути
24.03.2020

Цех дезактивації (ЦД) Запорізької АЕС успішно провів пуско-налагоджувальні випробування нової установки з ультразвукової дезактивації обладнання.

«На Запорізькій АЕС дезактивація устаткування та металевих РАВ проводиться на двох вузлах. На спецкорпусі №1 дезактивують великогабаритне устаткування, а на спецкорпусі №2 проводиться дезактивація дрібного металевого обладнання та металевих РАВ», - розповіла  інженер-технолог дільниці з дезактивації устаткування ЦД Олеся Калитка.

Саме на другому вузлі встановлені сучасні ванни з ультразвуковими випромінювачами і теплообмінними паронагрівачами. Нове обладнання просте й зручне в експлуатації. Воно дезактивуватиме різну арматуру, двигуни, трубопроводи. Весь процес повністю автоматизований та безпечний.

Завдяки проникаючим властивостям ультразвуку можна дезактивувати устаткування зі складною конфігурацією. Це в рази збільшує коефіцієнт дезактивації, економить час та мінімізує вплив іонізуючого випромінювання на персонал. Також ультразвук не впливає на структуру металу.

До кінця поточного року ультразвукову установку планують ввести у дослідну експлуатацію.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році.