Прес-центр

Вперше на Запорізькій АЕС виконується заміна трубопроводів бризкальних басейнів

Розмір шрифту

Скинути
25.09.2020

Фахівці гідротехнічного цеху Запорізької АЕС вперше виконують заміну трубопроводів розбризкуючих пристроїв на бризкальних модулях, які через особливості конструкції називають «промені».

Кожен промінь складається з трьох секцій, які поступово звужуються в діаметрі. На ці труби кріпляться форсунки через які здійснюється розбризкування води.

 «З виділенням фінансування для залучення підрядної організації не склалося, тому було прийняте рішення виконувати цю роботу власними силами», - розповів заступник головного інженера з загальностанційних об’єктів ВП ЗАЕС Володимир Гавриляк.

Фахівці гідротехнічного цеху дану роботу виконують вперше.

Для виконання заміни трубопроводів було проведено ряд підготовчих заходів.

Для  переміщення труб по воді у ВП «Атоменергомаш» виготовили спеціальний понтон вантажопідйомністю 5,5 тон. З його допомогою здійснюється стикування та монтаж труб. В процесі виконання задіяні кілька бригад.

Цього року планується замінити п’ять променів другого модуля.

Для довідки: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 25 вересня 2020 року становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - в 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 23%.