Пресцентр

Віцепрезидент Енергоатома Хартмут Якоб провів робочу нараду з питань фінансово-економічної діяльності ВП ЮУАЕС

Розмір шрифту

Скинути
01.10.2021

29 вересня 2021 року відбулася виїзна робоча нарада з питань фінансово-економічної діяльності ВП ЮУАЕС під головуванням віцепрезидента Енергоатома Хартмута Якоба. В нараді взяли участь директор департаменту економіки Компанії Лариса Луковіна, директор з фінансів та бюджетування Сергій Іванов та керівники Южно-Українського енергокомплексу.

«Сьогодні Україна і світ загалом стикнулися із суттєвим подорожчанням  енергоресурсів – вугілля та газу. Це виклик для України, який тягне за собою додаткове навантаження на ДП «НАЕК «Енергоатом». В осінньо-зимовий період ми запланували роботу 14 енергоблоків України. Компанія підставить плече своїм колегам по енергогенерації у разі непередбачених обставин із закупівлею енергоносіїв. Це наш внесок в роботу енергосистеми країни в осінньо-зимовий період»,  сказав, відкриваючи нараду, Хартмут Якоб.

Під час засідання учасники обговорили ключові питання фінансово-економічної діяльності ВП ЮУАЕС: стан реалізації проєктів капітального будівництва ВП ЮУАЕС,  заходи щодо беззбиткової роботи Ташлицької ГАЕС, плани з ремонту 2022 року, виконання програми управління витратами з складськими запасами.

За словами Лариси Луковіної, плановий показник «Виробнича собівартість» Южно-Українська АЕС за 8 місяців поточного року виконала, і він є одним з найкращих показників в Компанії.

«Показники щодо виробничої та повної собівартості по ЮУАЕС дають можливість і підґрунтя мати прибуткову роботу з виробництва електроенергії на станції»,  зазначила директор департаменту економіки НАЕК «Енергоатом».

Хартмут Якоб ознайомився з ходом реалізації одного із пріоритетних для Компанії проєктів  «Реконструкція системи водопостачання на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах ЮУАЕС». Це дасть змогу вдосконалити систему охолодження енергоблоків Южно-Української АЕС у теплу пору року. 1 червня цього літа ввели в роботу першу чергу системи техводопостачання у складі двох басейнів. Введення в роботу п’яти бризкальних басейнів дасть можливість знизити температуру циркуляційної води на 7-8˚С.

Наступним пунктом візиту делегації Енергоатома була Ташлицька ГАЕС. В експлуатацію введено першу чергу в складі двох гідроагрегатів, у стадії будівництва друга – гідроагрегат №3.

Коментуючи підсумки візиту на Южно-Український майданчик, Хартмут Якоб зазначив: «Ми обговорили основні питання фінансово-господарської діяльності ВП ЮУАЕС. Є низка проблемних моментів. Поліпшення фінансового стану Енергоатома в цілому дає надію, що ми спільними зусиллями знайдемо достойні шляхи вирішення цих питань. Ключові моменти – фінансування об’єктів капітального будівництва та соціальне забезпечення. Це пріоритет для Компанії».

 

Додатково

Реалізація проєкту «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1–3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС» допоможе уникнути втрат виробництва електроенергії на ЮУАЕС через високу температуру циркуляційної води та зняти обмеження потужності южно-українських енергоблоків, викликані недостатньою охолоджувальною здатністю Ташлицького водосховища у спекотні літні періоди. Практичну реалізацію проєкту реконструкції системи техводопостачання ЮУАЕС розпочато у середині березня 2016 року.

Високоманеврена Ташлицька ГАЕС – одна зі складових Южно-Українського енергокомплексу, що є єдиним в Україні підприємством з комплексним використанням базових ядерних, а також маневрених гідро- та гідроакумулювальних потужностей. Основне призначення ТГАЕС – виробництво електроенергії для покриття вечірніх і ранкових піків споживання та використання надлишкової нічної енергії.