Прес-центр

В НТЦ Запорізької АЕС пройшли приймальні випробування унікального обладнання

Розмір шрифту

Скинути
14.02.2020

В тренажерному комплексі спеціальної підготовки ремонтного персоналу навчально-тренувального центру (НТЦ) Запорізької АЕС на тренажері «Реактор ВВЕР-1000 (В-320)» пройшли приймальні випробування комплексу, призначеного для вимірювання геометричних розмірів вигородки реакторної установки. Мета випробувань – підтвердити  готовність комплексу виконувати вимірювання на діючому енергоблоці.

Впродовж трьох днів приймальна комісія ретельно спостерігала та аналізувала, як працює нове обладнання і які має можливості.

«Обладнання нового комплексу для вимірювання геометричних розмірів вигородки реактора – дійсно унікальне, і це спільна робота фахівців КБ «Атомприлад» і служби головного фахівця з енергетичних реакторів Запорізької АЕС. Для нас це перший досвід і тепер ми маємо змогу поліпшити нашу установку, яку ми розробили практично з нуля, -  підсумовує головний інженер-конструктор КБ «Атомприлад» Євген Краукліс.

«Дуже добре, що в нашій галузі є такий навчальний центр, що дозволяє робити натурні дослідження. Мета цих приймальних випробувань – показати коректність вимірів. І на поточний момент ми побачили головне – цей комплекс може виконувати вимірювання, – констатує голова приймальної комісії Віктор Клочко, директор департаменту з управління продовженням експлуатації ДП «НАЕК «Енергоатом».

Виконання випробувань на учбовому реакторі НТЦ дало змогу відпрацювати весь процес вимірювань та визначити необхідні доопрацювання для забезпечення безперервного та своєчасного виконання вимірювань на енергоблоці, а також вказує на значний внесок навчально-тренувального центру у забезпечення якісного проведення досліджень.

Наступний етап приймальних випробувань вимірювального комплексу планується провести не пізніше травня 2020 року, до його використання в реальних умовах.