Прес-центр

В електроцеху ХАЕС виконано низку заходів Комплексної зведеної програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС України.

Розмір шрифту

Скинути
19.11.2020

В електричному цеху Хмельницької АЕС здійснено низку заходів Комплексної зведеної програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС України. Зокрема, у рамках модернізації розподільчих пристроїв 0,4 кВ, виконано заміну комутаційної апаратури висувного виконання комплектних трансформаторних підстанцій власних потреб 0,4 кВ на першому енергоблоці та проводяться відповідні роботи на другому енергоблоці.

Наразі на другому енергоблоці ХАЕС здійснено заміну комутаційної апаратури висувного виконання комплектних трансформаторних підстанцій власних потреб 0,4 кВ на трьох секціях 0,4кВ, така ж кількість знаходиться у стані монтажу, до кінця планово-попереджувального ремонту 2020 року планується завершити заміну комутаційної апаратури висувного виконання комплектних трансформаторних підстанцій власних потреб 0,4 кВ на всіх розподільчих пристроях.

За словами майстра електроцеху ВП ХАЕС з випробування та налагодження автоматичних вимикачів Олександра Боднара, у рамках цього заходу виконується заміна існуючої морально застарілої апаратури розподільчих пристроїв 0,4 кВ висувного виконання з пристроями релейного захисту на нову апаратуру розподільчих пристроїв 0,4 кВ (автоматичних вимикачів типу Compact та Masterpact висувного виконання з пристроями релейного захисту нового покоління і пристроями моніторингу). Нове обладнання має більший термін служби та збільшений комутаційний ресурс на основі новітніх технологій. Зокрема, здійснюється заміна релейних блоків та комутаційних пристроїв, у яких значно збільшені захисні функції. Збір інформації можна здійснювати як з усієї секції, так і з кожного приєднання окремо. Крім того, з’явилася можливість діагностування цього обладнання із виведенням показників на автономну систему.

Виробник електрообладнання – компанія ATEF (Республіка Азербайджан). Фахівці Хмельницької АЕС були також присутні під час виготовлення та взяли участь у приймальних випробуваннях цього обладнання.

Монтажно-налагоджувальні роботи здійснюються місцевими підрядниками МУ-13 «Електропівденьзахідмонтаж» та ТОВ «Приладсистеми».

«Модернізоване електрообладнання дозволить миттєво відреагувати на позаштатні ситуації з найменшими втратами, тим самим підвищуючи безпеку атомної електростанції в цілому», - підсумував заступник начальника ЕЦ з монтажу та реконструкції Руслан Ровінський.