Пресцентр

ЮУАЕС успішно пройшла перевірку Південної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки ДІЯРУ

Розмір шрифту

Скинути
30.09.2021

27-28 вересня 2021 року Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) провела планову перевірку на Южно-Українській атомній електростанції. Фахівці Південної інспекції ДІЯРУ перевірили стан виконання на підприємстві вимог законодавства, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки.

Зокрема, інспектори перевірили основні підрозділи, які працюють з радіоактивними джерелами: відділ ядерної безпеки, цехи радіаційної безпеки та теплової автоматики і вимірювань, служби головного метролога та контролю металу.

Проінспектували, серед іншого, рівень забезпечення радіаційної безпеки й радіаційного захисту, виконання умов ліцензій та інших документів дозвільного характеру, а також аварійну готовність і здатність до ліквідації наслідків радіаційної аварії.

Начальник Південної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання України Сергій Кобилінський підкреслив високий професійний рівень профільних спеціалістів Южно-Української АЕС і зауважив, що цілком задоволений роботою атомної станції та результатами інспектування.

Поточний стан експлуатаційної, ядерної та радіаційної безпеки на майданчику ЮУАЕС відповідає регламентним нормам. За результатами перевірки складено відповідний акт, який підписали інспектори та станційні фахівці.

Нагадаємо, що подібну перевірку вже проводили на Хмельницькій АЕС, де також дійшли позитивного висновку: ядерна та радіаційна безпека на ХАЕС відповідає встановленим вимогам.