Пресцентр

Укренерго погодилося з пропозицією Енергоатома збільшити обсяг виробництва електроенергії до 76,5 млрд кВт-год

Розмір шрифту

Скинути
10.07.2020

Про це йдеться у листі НЕК «Укренерго» до т.в.о. міністра енергетики Ольги Буславець та т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна.

В Укренерго зазначають, що виробництво електроенергії українськими АЕС в 2020 році може бути збільшене до 76 млрд 565 млн кВт-год за рік. В листі НЕК йдеться про те, що пропозиції Енергоатома про збільшення виробництва електроенергії вітчизняними атомними електростанціями в другому півріччі цього року можуть бути «частково прийняті енергосистемою країни».

Це, як стверджується в документі, пов’язано зокрема з перевищенням споживання електроенергії в липні-серпні 2020 року відносно прогнозного, яке було передбачене у Прогнозному балансі електроенергії, прийнятому Міністерством енергетики 28 квітня цього року. В документі було передбачено затверджений обсяг виробництва електроенергії атомною генерацією на рівні 73 млрд 700 млн кВт-год – проти 76 млрд 565 млн кВт-год, як пропонував Енергоатом.

Нагадаємо, що Енергоатом готовий до збільшення обсягів виробництва: станом на 10 липня наявна генеруюча потужність українських АЕС становить 9 915 МВт, поточна потужність - 7 845 МВт.