Прес-центр

Турбоатом відвантажив чергову партію обладнання для Рівненської АЕС

Розмір шрифту

Скинути
19.03.2020

Згідно підписаного договору з ВП «Атомкомплект» НАЕК «Енергоатом» на постачання робочих лопаток 5-го ступеня низького тиску з титанового сплаву до турбіни К-1000-60/3000 для РАЕС АТ «Турбоатом» відвантажив 2 ряди робочих лопаток, 3-й ряд пакується під відвантаження.

У вересні 2019 року на турбогенераторі ТГ-6 Рівненська АЕС замінили перший комплект лопаток (368 лопаток) 5-го ступеня ротора низького тиску РНТ-4. Нові робочі лопатки харківського виробництва вирізняються високою стійкістю і міцністю, адже виготовлені з удосконаленого титанового сплаву ВТ-6. Використання цього матеріалу підвищить надійність роботи турбіни та збільшить час напрацювання робочих лопаток до 160 тисяч годин. Крім того, Турбоатом розробив оригінальну конструкцію лопаток, яка забезпечує скорочення часу монтажу та зменшення тривалості ремонту блоку.

Як повідомляє прес-служба АТ «Турбоатом», на підприємстві продовжуються роботи з виготовлення лопаток з титанового сплаву до турбіни К-1000-60/3000 для Рівненської АЕС, а саме 4-го ряду лопаток. Їх відвантаження на РАЕС заплановано на квітень 2020 року. Всього на турбіні енергоблока №4 РАЕС буде реалізовано проект із заміни усіх 736 лопаток.

Нагадаємо, НАЕК «Енергоатом» разом із Турбоатомом активно співпрацює у напрямку модернізації та осучаснення турбін енергоблоків-мільйонників. Адже АТ «Турбоатом» – єдиний в Україні виробник турбінного устаткування для гідро-, теплових і атомних електростанцій. Відповідно до Програми модернізації обладнання чотирьох українських АЕС між НАЕК «Енергоатом» та АТ «Турбоатом», розрахованої на 5-річний період (2020-2024 роки), передбачається модернізація проточних частин циліндрів турбін потужністю 220 МВт і 1000 МВт та заміна 8 конденсаторів турбін енергоблоків АЕС, зокрема на усіх енергоблоках Рівненської АЕС. Модернізація із заміною робочих лопаток дозволяє підвищити потужність турбіни, її економічність та проводиться у рамках програми імпортозаміщення.