Пресцентр

Щодо порушення на енергоблоці №1 ВП «РАЕС»

Розмір шрифту

Скинути
27.09.2021

У зв’язку з поширюваною в ЗМІ інформацією і відповідно до Закону України «Про ядерну та радіаційну безпеку» інформуємо про подію, яка сталася 6 серпня 2021 року на Рівненській атомній електростанції.

6 серпня 2021 р. о 17:50 на енергоблоці №1 ВП «РАЕС», що перебував у роботі з потужністю 420 МВт, двічі сталося спрацювання системи захисту другого контуру від перевищення тиску, а саме: відбулося спрацювання запобіжного клапану 1ПГ4, МП-164, що супроводжувалося відповідним шумовим ефектом.

Зміни навантаження енергоблоку №1 ВП «РАЕС» при цьому не відбулося. Радіаційних та пожежних наслідків порушення не мало. Попередня оцінка рівня порушення відповідно до Міжнародної шкали ядерних подій INES – «нижче шкали/рівня 0». Порушень меж та/або умов безпечної експлуатації не було. Попередня категорія порушення: П09 по НП 306.2.100-2004.

Також ми підтверджуємо факт нереєстрації цього порушення й неінформування ДП «НАЕК «Енергоатом», Держатомрегулювання та громадськості про цю подію з боку Рівненської АЕС.

На цей момент ДП «НАЕК «Енергоатом» ініціював проведення детального розслідування причин і наслідків події, що сталася, а також дій посадових осіб Рівненської АЕС щодо приховування об’єктивних даних стосовно факту й обставин порушення. Про результати розслідування буде повідомлено додатково.