Прес-центр

Соціальний розвиток є одним з головних пріоритетів Енергоатома у 2021 році – Петро Котін

Розмір шрифту

Скинути
19.02.2021

Виконавши у 2020 році соціальні зобов’язання перед трудовим колективом, Енергоатом залишає напрям соціального розвитку та підвищення добробуту працівників Компанії одним зі своїх головних пріоритетів у поточному році. На цьому наголосив керівник Енергоатома Петро Котін, відкриваючи конференцію трудового колективу ДП «НАЕК «Енергоатом» з виконання Колективного договору Компанії за 2020 рік, яка відбулася 19 лютого у Дирекції підприємства.

Під час свого виступу Петро Котін подякував колективам відокремлених підрозділів за сумлінну та наполегливу працю, завдяки якій Енергоатому вдалося у минулому році завершити виконання низки стратегічно важливих для держави проєктів.

Кажучи про соціальні статі витрат Енергоатома, Петро Котін зазначив, що у 2020 році середньомісячна заробітна платня персоналу Компанії зросла на 24%, і це допомогло уникнути відтоку висококваліфікованих кадрів з атомних електростанцій.

Керівник НАЕК також повідомив, що протягом минулого року на утримання й експлуатацію об’єктів ЖКГ і соціально-культурного призначення у містах-супутниках АЕС та містах розташування відокремлених підрозділів Енергоатома було витрачено 350,7 млн грн.

«Витрати на санаторно-курортне лікування працівників Енергоатома, яким скористалися 11,5 тисяч людей, у 2020 році становили 185 млн грн. Мінімальна тарифна ставка протягом року зростала чотири рази: на 3,4% з 1 січня, на 4,5% з 1 липня, на 1,3% з 1 вересня і на 3,3% з 1 грудня 2020-го. З 1 січня 2021 року тарифну ставку підвищено на 16,1%. За спільним рішенням адміністрації та профспілкового комітету Компанії про призначення одноразового заохочення працівникам пенсійного віку, які виявили бажання звільнитися з роботи у зв’язку з виходом на пенсію, всім їм було сплачено одноразову грошову допомогу. У підсумку 1395 працівників сумарно отримали 263,5 млн грн», – додав Петро Котін.  

Він окремо подякував колективу Хмельницької АЕС за дострокове завершення ремонту на другому енергоблоці станції, що на місяць раніше запланованих термінів додало в Об’єднану енергосистему України 1000 МВт потужності та вирішило проблему дефіциту електроенергії на піку споживання.

Водночас очільник Енергоатома зазначив, що головним викликом для Компанії залишається врегулювання ситуації на вітчизняному енергоринку, через розбалансування якого борг перед Енергоатомом за вже поставлену електроенергію становить близько 22 млрд грн.

«Наразі ми наполегливо працюємо над погашенням заборгованості перед НАЕК та забезпеченням своєчасних і повних поточних розрахунків за електроенергію, яку виробляють АЕС. Впевнений, що нам вдасться вирішити ці проблеми та забезпечити у 2021 році надійне і безпечне виробництво електроенергії», – підкреслив пан Котін.    

Голова первинної профспілкової організації (ППО) Енергоатома Олексій Лич, даючи оцінку виконанню Колективного договору за 2020 рік, наголосив, що в минулому році адміністрація Компанії досягла неможливого: «Фінансова ситуація, в якій Енергоатом опинився через незалежні від нього зовнішні чинники, не залишала нам надії на стовідсоткове виконання Колдоговору. Але незважаючи на всі негативні фактори, завдяки спільній роботі адміністрації та профспілок, а головне – єдності багатотисячного колективу, ми досягли фантастичного результату: соціальні статті Колдоговору виконані більш ніж на 100%».

Голова профкому також зазначив: усі звинувачення, які наразі лунають на адресу керівництва Енергоатома, ґрунтуються не на бажанні допомогти, а виключно на задоволенні приватних інтересів тих зовнішніх сил, які намагаються отримувати надприбутки за рахунок державної компанії.

Виконавчий директор з персоналу ДП «НАЕК «Енергоатом» Олег Бояринцев повідомив, що за результатами конференцій трудових колективів відокремлених підрозділів Компанії Колективний договір на 2020 рік визнаний загалом виконаним. Він уточнив, що частково невиконаними залишилися лише кілька пунктів Колдоговору в окремих підрозділах Компанії, але запевнив, що їх обов’язково виконають у 2021-му.

Конференцією трудового колективу Енергоатома Звіт із виконання Колдоговору у 2020 році був одностайно затверджений. Постановили: на 2021–2022 роки продовжити дію Колективного договору ДП «НАЕК «Енергоатом», укладеного на 2019–2020 роки.

Робочій комісії з підготовки проєкту Колдоговору Енергоатома на 2021–2022 роки доручено до 6 травня 2021 року опрацювати всі пропозиції змін і доповнень, запропоновані під час проведення звітних конференцій у відокремлених підрозділах Компанії.

Під час конференції присутні дотримувалися всіх протиепідемічних заходів: до центрального офісу Компанії прибули лише представники розташованих у Києві ВП Енергоатома, представники ж інших відокремлених підрозділів участь у заході брали дистанційно – в режимі відеоконференції.