Прес-центр

Рада фахівців з досвіду експлуатації АЕС України розглянула перспективні інноваційні проекти

Розмір шрифту

Скинути
09.04.2019

Відбулося чергове засідання Ради фахівців з досвіду експлуатації атомних електростанцій України. Це вже 20-й такий захід, участь у якому взяли представники всіх українських АЕС, Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» та Державного науково-технічного центру з ядерної і радіаційної безпеки.

В першу чергу діяльність Ради фахівців з досвіду експлуатації спрямована на підвищення безпеки, надійності та ефективної експлуатації АЕС. Такі зустрічі є платформою для активного обговорення та аналізу порушень і відхилень у роботі енергоблоків на різних станціях.

«Збираючись таким чином, фахівці атомної галузі мають змогу формувати та надалі впроваджувати єдину політику ДП «НАЕК «Енергоатом» у цьому напрямку, розвиваючи її та вдосконалюючи», - пояснив начальник відділу досвіду експлуатації ВП ЗАЕС Альберт Рябуха.

Однією з найцікавіших була тема створення аналітичних груп з аналізу корінних причин будь-якої негативної події, порушень та відхилень. Є ідея, щоб розслідування проводилися незалежною командою експертів.

Надалі очікуються пропозиції і рекомендації від зацікавлених підрозділів, щоб якомога швидше впровадити інновацію у життя.

Ще один напрямок, актуальний для Компанії в цілому - людський та організаційний чинник впливу на реальні події. Тут теж чималий обсяг роботи, важлива складова якої -мотивація персоналу відкрито повідомляти про власні помилки, що може бути можливим лише при впровадженні так званої системи непокарання.

Важлива тема, що активно обговорювалась учасниками Ради - впровадження галузевої бази даних з досвіду експлуатації. Адже дуже важливо, щоб персонал атомних станцій міг користуватися зручною, доступною системою, яка б відображала будь-які події, що мали місце на АЕС усього світу, щоб інформацію легко було знайти та використати.

Питання зручного та ефективного формату співпраці з міжнародними організаціями - ВАО АЕС та МАГАТЕ - теж були у порядку денному. Прийнято ряд рішень, що вплинуть на поліпшення взаємодії з міжнародною атомною спільнотою.