Прес-центр

Профспілка Енергоатома підтримує кроки адміністрації, спрямовані на виведення Компанії з кризи

Розмір шрифту

Скинути
20.10.2020

Профспілкова організація НАЕК «Енергоатом» підтримує кроки адміністрації, спрямовані на виведення Компанії з кризи. Про це голова первинної профорганізації Енергоатома Олексій Лич заявив в ефірі ток-шоу Energy Freedom з Андрієм Куликовим «Атомна енергетика: проблеми та перспективи» 19 жовтня.

Він зазначив, що адміністрація Компанії докладає всіх зусиль, аби вирішити найнагальніші проблеми атомної генерації. «Ми готові підставляти плече для того, щоб реалізувати заплановані заходи й отримати позитивний результат», – підкреслив Олексій Лич.  

Очільник профспілки нагадав, що в новій моделі ринку електроенергії Енергоатом стикнувся з дискримінаційними умовами роботи та проблемою накопичення боргів за поставлену атомними електростанціями електроенергію.

«Якщо держава взяла на себе відповідальність за експлуатацію АЕС, то існують чітко визначені інституції, кожна з яких відповідає за свій напрям: Верховна Рада – за законодавче забезпечення, а Кабмін – безпосередньо за фінансове забезпечення. Та, на жаль, нині ця система розірвана, а відповідальність переклали на оператора АЕС – Енергоатом», – зазначив Олексій Лич.

При цьому він констатував, що Міністерство енергетики, якому підпорядковується Енергоатом, проводить недолугу політику стосовно Компанії й абсолютно не зацікавлене у подальшому розвитку атомної енергетики.

«На сьогоднішній день ми отримали президентський указ, який повністю задовольняє наші вимоги до уряду. На жаль, знову гальмується виконання указу Президента Украъни, і ми у повній готовності розпочати акції, спрямовані проти недолугої політики нашого міністерства», – наголосив очільник профспілки Енергоатома.

Нагадаємо, що своїм Указом «Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері та подальшого розвитку ядерної енергетики» від 22 вересня 2020 року Володимир Зеленський, зокрема, доручив Кабміну пришвидшити підготовку і проведення корпоратизації Енергоатома та найближчим часом взяти на себе функції з управління Компанією.