Пресцентр

Прес-реліз про публічні обговорення питань реалізації Комплексної зведеної програми КЗПБ

Розмір шрифту

Скинути
28.10.2019

ДП НАЕК «Енергоатом» з метою неухильного подальшого підвищення ядерної безпеки, забезпечення ефективної та надійної роботи енергетичної галузі, доведення безпеки атомних енергоблоків України до рівня, що відповідає міжнародно визнаним вимогам з ядерної безпеки та охорони довкілля реалізує Комплексну (зведену) програму підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КЗПБ) (Постанова Кабінету Міністрів України №1270 від 07.12.2011 р.).

 

Зведені заходи КЗПБ, їх переліки за типами енергоблоків, а також картки кожного заходу КЗПБ оприлюднені мовою оригіналу на офіційному веб-сайті ДП НАЕК «Енергоатом» за посиланням: http://energoatom.com.ua/ua/actvts-16/integrated_security_program-161

Витрати на виконання КЗПБ здійснюються за рахунок власних коштів НАЕК «Енергоатом», а також коштів, наданих як кредити Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Євратомом. Для проектів, що кредитуються ЄБРР, банком визначені спеціальні Вимоги щодо реалізації проекту (ВРП) для ключових аспектів з екологічних та соціальних питань і впливів. Якщо,  як у випадку з КЗПБ, запропонована діяльність стосується існуючих об'єктів або майданчиків, позичальник має прийняти та впровадити План екологічних та соціальних заходів (ПЕСЗ), а також скласти, оприлюднити та виконувати План залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС) протягом виконання проекту. ПЕСЗ КЗПБ та ПЗЗС КЗПБ були оприлюднені та залишаються доступними на офіційному веб-сайті ДП НАЕК «Енергоатом» за вказаним вище посиланням.

Відповідно до положень ПЕСЗ КЗПБ та ПЗЗС КЗПБ, з метою підтримання конструктивних тривалих взаємовідносин з особами як всередині країни, так і за її межами, які зазнають або потенційно можуть зазнати впливу від реалізації КЗПБ, та іншими зацікавленими щодо реалізації КЗПБ сторонами, включаючи екологічні та соціальні аспекти, НАЕК «Енергоатом» планує провести публічні обговорення питань реалізації КЗПБ та ПЕСЗ КЗПБ у містах-супутниках діючих АЕС України за наступним графіком:

  • м. Енергодар (ВП ЗАЕС)  – 11 листопада 2019 р.;
  • м. Южноукраїнськ (ВП ЮУАЕС)  – 12 листопада 2019 р.;
  • м. Вараш (ВП РАЕС)  – 21 листопада 2019 р.;
  • м. Нетішин (ВП ХАЕС) – 22 листопада 2019 р.

 

Місце та час проведення публічних обговорень будуть уточнені та оприлюднені на офіційному веб-сайті ДП НАЕК «Енергоатом» пізніше. Запрошуємо всіх зацікавлених осіб прийняти участь у вказаних зустрічах.

Контактна особа – Зібніцький Роман Григорович, начальник відділу інформаційно-іміджевих проектів. Тел. (044) 277-79-08, ; e-mail: pr@atom.gov.ua