Прес-центр

Очільник Енергоатома підтримує рекомендації Енергетичного Співтовариства з переходу на фінансове ПСО на енергоринку

Розмір шрифту

Скинути
22.05.2020

Т.в.о президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін вважає обов'язковим для уряду і профільного міністерства прислухатися до рекомендацій Секретаріату Енергетичного Співтовариства. Про це Петро Котін заявив інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна» 22 травня, у відповідь на прохання прокоментувати лист директора секретаріату Енергетичного співтовариства Янеза Копача на ім’я т.в.о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольги Буславець, яке з'явилось у ЗМІ.

"За усіх проблемних питань, які треба буде розв'язати при переході на фінансовий механізм ПСО, для Енергоатома це буде означати в першу чергу те, що він стане рівним гравцем на ринку", - переконаний Петро Котін.

"Енергетичне співтовариство є експертом в енергогалузі. Його рекомендації ігнорувати не можна. Також треба враховувати і рекомендації USAID щодо подальшого розвитку енергоринку, які будуються на досвіді інших європейських країн", - додав керівник Компанії.

Висловлюючись за перехід на фінансовий механізм ПСО, він назвав дискримінаційною по відношенню до атомної галузі існуючу схему роботи на енергоринку.

"Поки ми змушені працювати в обмеженому режимі. З одного боку ми обмежені у вході на ринок, а з іншого - нам серйозно урізали обсяги виробництва електроенергії", - сказав глава Енергоатома.

На його думку, це означає, що вихід з кризи здійснюється за рахунок атомної генерації.

"Внаслідок цього держава недоотримає податки, а перспективна галузь, яка виробляє дешеву і екологічну електроенергію, є одним зі стовпів вітчизняної економіки, опиниться в занепаді, чого ми ні в якому разі не повинні допустити", - підкреслює Петро Котін.

Він зазначив, що "до думки Енергоатома у Мінекоенерго не дослухаються і не враховують, а проблеми не розуміють", пояснивши це відсутністю в міністерстві фахівців з атомної енергетики. "Але якщо не прислухаються до Співтовариства, чи варто дивуватися, що і нас не чують?" - резюмував Петро Котин.

Нагадаємо, що раніше Енергоатом вже заявив про те, що рішення Уряду про зменшення на 5% обсягу спеціальних обов'язків (ПСО), покладених на Компанію, не принесе істотного поліпшення її фінансового стану. (20 травня Кабінет Міністрів України підтримав пропозицію Мінекоенерго про зменшення обсягів ПСО для Енергоатома з 85% до 80% від обсягів виробництва електроенергії на АЕС з можливістю продавати 5% електроенергії за прямими договорами).