Прес-центр

НАЕК «Енергоатом» реалізував 100% виробленої продукції

Розмір шрифту

Скинути
31.08.2020

Завдяки новій редакції алгоритму ПСО, сьогодні ДП «НАЕК «Енергоатом» вдалося вперше за тривалий час реалізувати на усіх комерційних сегментах ринку 100 % виробленої в окремі години доби продукції.

Так, на 20-у, 21-у та 22-у годину 1 вересня було продано понад 7300 МВт·год електроенергії в режимі базового графіку навантаження та завершено торги за відсутності небалансів.

Такий результат видався можливим завдяки реалізації запропонованих НАЕК «Енергоатом» змін до алгоритму ПСО та відкриття для компанії справедливого та ринкового доступу в сегмент двосторонніх договорів.

Даний прецедент сприятиме оздоровленню енергетичного ринку загалом та дозволить відновити баланс попиту та пропозиції на ринку «на добу наперед», що забезпечить отримання гарантованого прибутку як енергогенеруючими компаніями, так і ДП «Гарантований покупець».

Окрім цього, така динаміка дозволить стабілізувати ціноутворення та попит на ринку, зменшить його волатильність. Доволі примітно, що в окремі години на ринку «на добу наперед» попит на електроенергію перевищив пропозицію, що своєю чергою сприятиме пожвавленню і на балансуючому ринку.