Прес-центр

НАЕК «Енергоатом» підтримує намір НКРЕКП змінити правила на ринку електроенергії

Розмір шрифту

Скинути
19.05.2020

Завтра, 20 травня 2020 року, на засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) буде розглянуто рішення регулятора про внесення змін до постанови НКРЕКП від 8 квітня 2020 року №766. Це рішення передбачає, що учасники ринку у своїх заявках на балансуючу електричну енергію мають вказувати ціну не менше 95%  від ринку «на добу наперед» і не більше 105% від обмеження ціни на ринку «на добу наперед» на цей розрахунковий період.

НАЕК “Енергоатом” позитивно оцінює намір НКРЕКП, оскільки, як справедливо зазначено в обґрунтуванні до цього рішення, нинішній режим, в якому працює енергетична система України, «спотворює ринкові відносини» та потенційно стимулює інших учаcників ринку маніпулювати з продажем обсягів електроенергії. Це, в свою чергу, негативно впливає на виконання спеціальних обов’язків ДП «Гарантований покупець» щодо вчасного розрахунку з виробниками електричної енергії.

Саме тому фахівці НАЕК «Енергоатом» стверджують, що ухвалення заявленого рішення НКРЕКП допоможе запобігти маніпуляціям та не допустити спотворення цінової політики на ринку електричної енергії. А зволікання з ухваленням означеного рішення призводитиме до ще більшого зростання збитків не лише НАЕК «Енергоатом», а й інших учасників ринку, і насамперед – до недоотримання коштів державним бюджетом України.